şükela:  tümü | bugün
 • kaynak kodunun açık olduğunu söylemekte yarar gördüğüm güzel hoş ardından geleceklere öncü bir yazılım
 • yakin zamana kadar bilkent'te kullanilmi$, dosya payla$iminin bokunun cikarilmasina sebep olmu$ nadide program. bikac hafta once bcc'nin uyarisiyla kapatildi maalesef.
  http://dcplusplus.sourceforge.net/
 • az önce tuhaf bir hata verdi bana bu program. harddiskimin ikinci parçasının adının yanlış olduğunu söylüyor. oradan share etmişliğim var. aslında haklı. cd sürücülerini ikileyince, dördüncü konuma geçti share dizini. tebrik etmekteyim bu hatayı analiz edebilecek programcılık dehasını.
 • otomatik devam etme özelliği olmaması en büyük eksiği..siz mışıl mışıl uyurken istediğiniz divx film inmektedir ancak karşı taraftaki anlayışsız arkadaş offline olur ve siz de göt gibi kalırsınız.sabah gözünüzü açtıgınızda bir bakarsınız ki hiçbişey inmemiş bilgisayar da boşuna açık kalmış.kazaa'da bu kadar çeşit olsa bu programa gerek bile olmaz.
 • asla donkey network ile source konusunda yarışamayan ancak yurtdışı çıkışlarının ttnet tarafından sabote edildiği zamanlarda hayat kurtaran bir programdır. yurtdışındaki sourcelardan 0.hede kb/s ile download yapabiliyorken, odtudeki bilkentteki adamlardan modeminizi zorlayacak hızlarla download yapabilirsiniz. ki bu tür zamanlarda turk hublarındaki popülasyon bir anda arttığı için aradığınız şeyi bulma konusunda daha şanslı oluyorsunuz.
 • $u siralar itululerin kurdugu bir hub sayesinde iyi baglantisi olani ihya edecek kaynak sunan program. kullanimi basittir falandir filandir ama boyle bir durumda da i$e yarar.
 • turklerın yogun olarak bulundugu hub'lar cok ilginc olur genelde. baglantisinin 28.8kbps oldugu gorulen ve yuzlerce gb(!) share eden insanlarin (fake olmayan kisimlari genelde program files, emule temp folderi vs.dir) gunlerce online kalabildigini, dosya indirmekteki azimlerini(!) ve telefon faturasini(!) umursamadiklarini gorebilirsiniz.

  bir baska insan tipi de "belgelerim" hatta "backup" folderlarini share edecek kadar comert insanlardir. buralarda genelde "ben-a$kimmm.jpg", "mail $ifrelerim.txt", "sertap hanim.eml" gibi dosyalar ve itu, bogazici yurtlarinda kalan ogrencilerinin odevleri bulunur.
 • (bkz: dcgui)
 • hayatimda kullandigim en verimli calisan en cok ise yarayan download programi. istedigim her filmi rahatca bulabilmenin yaninda en cok hosuma giden "directory" özelligi.. istedigin konu- program- vs hakkinda karsi tarafin direkt dosyasini indiriyor ve kullaniyorsun! cok eglenceli! bi de hizi dolayisiyla sürekli film indirip film sildirtiyor; sen de keske keske daha kocaman bir hard disk hafizam olsaydi demek zorunda kaliyosun