şükela:  tümü | bugün
  • --- 1x6 spoiler ---

mükemmel bir bölümdü. savage konusundan biraz uzaklaşıp böyle bir bölüm yapmaları çok iyi oldu.

garip bir şekilde konuyu 'arrow' dizisinden daha güzel işlediler. arrow, deathstroke, connor filan derken bölüm aktı gitti. arrow'un ilk sezonu gibiydi. arrow dizisinin son 2 sezondur düştüğü içler acısı hali düşününce, böyle bir bölüm ilaç gibi geldi. fakat bunun bir bölümlük olduğunu hatırlayınca yine içimi hüzün kaplıyor. yine sikik arrow'u izlemeye devam edeceğiz biz. :(
    arrow dizisinde iyice yapmacıklaşan ve saçma sapan bir karakter haline gelen oliver queen'in, ilk sezonunu hatırlattılar. kendi dizisinde oyunculuk olarak bile iyice dibe vuran stephen amell'in, bu bölümde tekrar canlanışını izledik. anlaşılan arrow'u güzel bir şekilde izleyebilmek için, diğer dizilere konuk olmasını bekleyeceğiz. :(

ray, stein ve jefferson'un sahneleri çok keyifli oluyor. özellikle ray'in 'hayır' yanıtını aldıktan sonra jefferson ile yaptığı muhabbet baya komikti.
    rip, her bölüm sara'yı bir şeylere ikna etmeye çalışıyor. bırak arkadaş dağınık kalsın. sara'nın özelliği o.*
    snart ve mick'in diyalogları da çok iyi. diziye eklenmeleri hakikaten çok iyi olmuş.

--- spoiler ---
  • --- 1x6 spoiler ---

mükemmel bir bölümdü. stephen amell'in dirilişini izledik diyebiliriz, ben bir an için çıkıp "sara, i was protecting you." diyecek falan sanmıştım. veya ne bileyim, felicity'nin yaşlı haliyle 1-2 aşk cümleleri söyler diye düşünüyordum. arrow sağolsun adamın imajını mahvetti, bu bölümde şov yaptı en azından. snart ve mick'in sahneleri yine çok eğlenceliydi. wentworth miller'in aksanına bayılıyorum. ray-jefferson-stein sahneleri de keyifliydi. arrow'un ilk sezonunu andığımız bir bölüm olarak hafızalarda kalacak. slade'nin oğlunu görmemiz de iyi oldu.

--- 1x6 spoiler ---
  • rip hunter'ın gemideki herkesi "yerim sizin triplerinizi" diyerek dinozorlar devrine götürmesi ve bırakması gereken dizi
  • 3. bölümde titanic ve victor garber'a* güzel selam çakmışlardır. bildiğiniz üzere victor garber, titanic'te thomas andrews rolünü canlandırmıştı.

--- spoiler ---

stein: "you should see the first fragment."
    ray: "no sign of it. did i miss it?"
    stein: "it's the size of an iceberg. it seems highly unlikely that you could miss it."
    ray: "that's probably what they said on the titanic."

--- spoiler ---
  • --- 1x7 spoiler ---

güzel bölüm oldu. mick'e üzüldüm ama yapılması gerekiyordu. bir de şu aşk muhabbetlerini sokmayın arkadaş şu tarz dizilere sikecem şimdi ray ve kendra'yla uğraş dur.

--- 1x7 spoiler ---
  • --- 1x7 spoiler ---

diğer bölümlere göre daha tırt bir bölümdü. dizide zaten az karakter var. mick gibi dizinin en sağlam karakterlerinden birisini harcamak mantıklı değil. bence mick ölmeyecek.
    ray dizideki favori karakterim. her sahnesi eğlenceli. fakat şu kendra ile sevgili yapma işi acayip saçma oldu.

--- spoiler ---
  • dizinin en eğlenceli iki karakteri haliyle atom ve dr. stein. ve ne kadar klişesi bol da olsa comics-accurate'lığı ile göz dolduruyor. basit diyaloglar, hızlı gelişen olaylar tam bir comics havası veriyor.
  • çarşamba günleri yayınlanan, snart isimli abimizin soğukkanlılığı ve konuşma şekli ile büyülediği dizidir.temel amaç ölümsüz diktatör vandal savage'ın 2046 da dünyayı tamamen fethetmesi üzerine zamanda yolculuk yaparak elindeki güce ulaşmadan durdurmaktır.ekip üyeleri arrow dizisinden çıkan yan kahramanlardır.izlemesi eğlenceli bir dizidir.
  • dc'nin dizi piyasasındaki hakimiyetini pekiştirme amacı ile arrow ve the flash dizilerindeki yardımcı kahramanları toplayıp sürdüğü mini dizi.

bir mini-avengers ya da justice league olmaktan ziyade bende bıraktığı tat guardians of the galaxy kıvamında oldu. karakter olarak birbiri ile alakasız, kendi dizilerinin atanamayan kahramanları ortak bir amaç etrafında bir arada gayet eğlenceli işler çıkarıyorlar.

tek bir karakter odaklı ilerlemediği için her bölümün farklı kişi/kişiler üzerinden olaylar ilerlemesi ve temponun düşmemesi diziyi izlenebilir kılıyor. her ne kadar karakter gelişimleri diye izlettikleri kişilik bunalımları defalarca arrow ve the flash'ta işlemiş bile olsa bunu daha başarılı ve sıkmadan yaptıklarını düşünüyorum.

mini-dizi olarak duyurulduğu için final sonrası planları var mıdır yoksa dizi belirlendiği şekilde mi biter bilinmez ama şahsi görüşüm arrow ve flash bu kadar bayık sezonlar geçirirken bu fırsatın değerlendirilmesi gerekir.