şükela:  tümü | bugün
11 entry daha
 • türkiyede okumamis birisi icin ayrica zor olan durum.
  üstelik bir anlami da olmayan kural, ne alakasi var lan ya hepsi bitisik olsun yada ayri. hangi issiz cikardi bu kurali, bak simdi yada yazdim emin degilim amk ayrimi bitisik mi. neyse sikimde de degil ztn hadi grsrz.
 • ayrı yazılan -de'nin bir anlamı vardır, bağlaç olarak kullanıyorsan ayırırsın. bağlaç nedir? tek başına bir anlamı olmayan ama cümlenin anlamını kökten değiştiren bir şeydir. ekler cümle anlamına ufak etkiler yapar.

  "bizim ev de nalet" ile "bizim evde nalet" cümleleri arasındaki farkı anlamayan adamlar burda yazmasın lütfen. yurtdışında bile büyümüş olsan bunu bilmiyorsan yazma. git reddit'te yaz gözümü kanatma benim.
 • yurt dışında okumuş da olsa anlam olarak büyük bi fark olduğu için ayırması gerekir.

  evde orospu oldu ile ev de orospu oldu aynı anlama mı geliyor da istisnaymış gibi bahsediyorsunuz? ki zaten türkçeyi mükemmel kullansın denmemiş, altı üstü de'yi ek olunca bitişik bağlaç olunca ayrı yazsın denmiş.

  biz diyor muyuz "yav bunlar live yazıyor fiilken farklı sıfatken farklı okuyorlar sokarım böyle dile" diye? hele hele fransızcaya falan hiç girmeyecem, dilde istisnalar kendine kural oluşturacak seviyede amk.
1 entry daha