şükela:  tümü | bugün
  • tam hali (bkz: de ve da'yı yanlış yazanların sözlükten uçurulması hakkında kanun teklifi) olacaktı fakat karakter sınırına takılacağı için kısalttım.
    sevgili sözlük ahalisi;
    hepimizin farkında olduğu üzere sözlükte kullanılan türkçenin kalitesinde inanılmaz bir düşüş var son zamanlarda, sözlüğü okudukça gözlerim kanıyor resmen. türkiye'nin kutsal bilgi kaynağında türkçe bilmeyen kişiler yazar olmamalıdır diye düşünüyorum ve bu konuda bir önerim var. bu öneri, başlıktan da anlaşılacağı gibi -de/-da yazımından başlamak üzere sözlükte yanlış türkçe kullananı uçurmak, yani hesabı silmek. bu çok zor bir ceza olur diyenler haklı olabilirler, bir süre çaylaklığa düşürülebilir bu hatayı yapanlar. eğer hatayı yapan çaylak ise onay sırasındaki durumu ile ilgili bir yaptırım uygulanabilir, ne bileyim yazarlık süreci uzatılabilir. yaptırımlarla ilgili her türlü öneriye açığım. kampanyaya katılım için bana mesaj atabilirsiniz. ekşi sözlük yönetiminin kamu vicdanını derinden yaralayan bu konu hakkında eylemsiz kalmamasını ve işbirliği teklifimi kabul edeceğini umut ediyorum.
    saygılarımla.

not: kampanyaya katılan yazarları editleyeceğim. kampanyanın ciddileşmesi durumunda ben gönüllü olarak okuduğum entrylerdeki hataları bulup bu işe bakacak olan birimle paylaşacağım.
    not 2: kampanyaya şimdilik sadece -de/-da yazımı dahildir, dahil olan dilbilgisi kuralları ileri bir tarihte genişletilebilir.
  • tekmeleyerek katıldığım önerme. 4 5 yıl çaylak kalıp, de da yı hala düzgün ayıramıyorsan siktir git ölene kadar çaylak kal.
  • sözlüğü 1. nesil kalitesine döndürecek kampanya. hadi uçurulmadı bunlar imla terk diye flaglensin ve bunların entryleri maruz kalmayı kabul ediyorum butonuna tıklamadan açılmasın. bunun yanında şükela modu gibi imla terk modu ya da üstteki çaylaklar sekmesinin yanına gelecek şekilde orangutanlar sekmesi konması gibi çözümler de düşünülebilir. zira bu tiplerin entrylerini okuyup anlamak boşu boşuna 2 kat zaman alıyor, böyle biri de ipe sapa gelir ne yazabilir ki niye okunsun yani.
  • yerin de kampanyadır nede olsa kışın sonu bahardır.

not: yukarıda yer alan cümledeki hataları bulamayanlar zincirlenip madenlerde entry girebilir*
  • benimde katıldığım önerme.*
  • (bkz: idam isteruk)
  • (bkz: girl,bye)
  • -ki eki/bağlacı da dahil edilirse tam destek vereceğim kaheka. bi de ne olur ne olmaz her eki ayrı yazanlar çok sevimli oluyor, onlara ayrıca çokonat alalım... sonrasında gramer nazi damgası felan dağlarız götlerine törenle.
  • bir çaylak olarak ben de destekliyorum. türkçe öğrenip gelsinler.