şükela:  tümü | bugün
 • 2001 tarihli marc s. grenier filmi. direkt video pazarı için yapılmış bir film ama yine de değişik tatlar bulmak mümkün diye düşünüyorum filmde...ben buldum en azından.

  kahramanımız desmond caine , dışardan bakıldığında gayet normal bir hayatı olan bir iş adamıdır. lakin insomnia'dan muzdarip caine, geceleri uyumak yerine o sokak senin bu cafe benim dolaşır durur new york caddelerinde. sürekli takıldığı mekanda güzel arkadaşlar edinir, polis tabancasıyla pitbull öldürür, travestilere şöyle bi alıcı gözüyle bakar. gündüzlerini ise iş yerinde gözleri açık bir şekilde uyuyarak geçirir.

  kahramanımız yine gecenin köründe sokakta eblek eblek dolaşırken, bir cinayete tanık olur. haliyle olaylar gelişir...

  show tv sağolsun, gecenin 3ünde bu filmi yayınlayarak benim gibi bir uykusuzu mutlu etmiştir. bu arada atlamadan geçemeyeceğim nokta; martin scorsese'nin yönettiği after hours ile bu film arasında kurduğum garip bağlantıdır. konusu mu birbirine benziyor yoksa ikisini de showtv de gece 3 sularında izlediğim için mi yakınlık kuruyorum, tam çıkaramadım...
 • afiş açısından twilight çakması gibi duran 2010 yapımı bir film. nick stahl falan var ama tuhaf ...

  http://trailers.apple.com/…s/independent/deadawake/
 • (bkz: karabasan)

  konusu:
  kate uykusunda ölen insanları araştıran birisidir. çoğu insanı inceleme fırsatı olmuş ölüm şekilleri genelde hepsinin aynı fakat ölmesi için gerekli olan şeyler eksik gibi yani bariz bir ölüm nedeni yoktur. fakat ölmeden hemen birkaç gün önce gördükleri rüyaların birbirlerine benzediğinin farkına varan kate kendisini ve ailesini bundan korumak için uğraşacaktır. zira rüyalarında gördüğü şey onların da başına gelecektir.

  aslına bakarsanız ana konusu güzel. ilk başlarda kurgu iyi işlenmiş gibi duruyor lakin sonlara doğru inanılmaz derecede klişe bir hal alıyor. oyunculuk idare eder, korku yok denecek kadar az. çok fazla korku filmi seyreden biri olarak diyebilirim ki sadece bir yerde gerildim. çok ağır ilerliyor. aslında iyi bir korku filmi olabilirdi fakat gerek yönetmenin gerekse senaryonun azizliğine uğraşmış. 10 üzerinden en fazla 4.