şükela:  tümü | bugün
  • 14 haziran'da çıkış yapacak olan 4v1 multiplayer korku oyunu.

kısaca tanıtmak gerekirse bildiğin klişe korku-gerilim filmlerinin oyun versiyonu diyebiliriz kendisine. 13. cuma gibin bir şey. avcı rolündeki oyuncu, gözlüklü nerd elemanı, aptal ama seksi sarışın kızı yakalayıp kesip biçip öldürmeye çalışıyor. diğer taraf da kaçmaya uğraşıyor doğal olarak.

%10 indirim-27,90 tl'yle pre-order'da. payday 2'niz varsa %20'lik indirimden faydalanabiliyorsunuz.

bence zaman geçirmelik, arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz bir oyun, fiyatı da uygun. şans verilebilir.
  • çıktığı gibi meşhurlaşan oyun. heyecan en üst seviyede hele ki kovalanırken. oynamak isteyen arkadaşlar yeşillendirebilir. muhtemelen takım halinde oynanınca daha zevkli olacaktır.
  • twitch'de elemanın biri oynarken gördüm merak ettim aldım. şu anda iniyor. şimdilik görünüş biraz fazla tek düze gibi ama bakacağız. biraz oynayıp daha detaylı bir şeyler yazarım buralara. fikir güzel. uygulama nasıl olacak göreceğiz.
  • 1-2 hafta sonra oynanmayacak olan oyunlardan birisidir.
  • orta düzey bir oyunun orta düzey bir modundan fazlası olmayan tırt oyun. bunu 10 saatten fazla oynayan işsizdir, ya da twitch yayıncısı olabilir.
  • konsept güzel ve eğlenebileceğiniz oyun. ama belli bir süre sonra aynı mapte aynı şeyleri yapmak kısa sürede sıkılmanız demek.
  • oyunu görür görmez aldım. ben 3-5 saat oynayacağım oyunu zaten almam. ve oyun bildiğiniz baya sardı beni. şu bir gerçek av olmak avcı olmaktan daha heyecanlı ama bir okadar da stresli.

o yüzden avcı olup stressiz psikopatça saldırıyorum. 26 level oldum 4 skill (perks) açtım. envai çeşit yetenek var hepsi birbirinden eğlenceli ama asıl istedigim görüş artırıcı ya 30-35-40 levelin birinde geliyor. bazen karsınızda usta oyuncular olunca sizinle dalga geçiyorlar killerlar yavaş kalıyor dön babam dön.

stajyer killerlara tavsiyem kurbanlarını kancaya astıklarında bir şekilde diğer kurbanları beklesinler baska türlü arkanı döndün mü kurtarıyor ipneler. tek bir killera yükleniyorum yavas yavas hepsini fulluyecem. oyun ilk zamanlar az oyuncu bulunuyordu bekle babam bekle. şimdi 5 dk içinde oynuyorsunuz.arkadaşlar ile baya sarar ama cevremizde malasef begendiremedik. kesinlikle fiyatına değer ama daha fazla harita ve extra kaçış yöntemleri veya yakalama yöntemleri eklerseler süper olur.
  • match making sistemini düzeltmesi gereken oyun. level 1 rank 20 survivor oynamaya çalışırken karşıma sürekli 4 ultra rare perk sahibi rank 1 killer geliyor böylelikle oyundan zevk alma ihtimali kalmıyor.
  • resmen başından kaldırmayan, hırs yaptıran, strese sokan ama inanılmaz eğlendiren bir oyun bu. survivor oynamak killer oynamaktan daha zevkli çünkü daha çok stres yapıyorsunuz. ama killer olup da milleti strese sokmak da ayri güzel.

ancak entry girme sebebim oyunu övmek falan değil alın oynayın sonuna kadar parasını hak eden bir oyun ama son zamanlarda anladım ki yurdum insanı bi oyun bile oynayamıyor. resmen oyun zevkinin içine ediyorsunuz. size sesleniyorum camperlar, resmen astığınız adamın oyununa sıçıyorsunuz. bilmem farkında mısınız o oyuncuyu hooktan alan kişi puan alıyor, kurtulan kişi oyunda kalma şansını elde ediyor artı olarak sen de puan alıyorsun gerzek. tekrar yakalayıp tekrar astığında bu ayrıca senin kat kat lehine yani. ama survivorın burnunun ucunda bekle e mi? madem yok yakalayamam diyorsun bari geniş bi alanı campingle de gene bi şansı olsun. bakın bunların hepsini geçtim geçen art arda killera yardım eden survivorlara denk geldim. orospu çocukları (ayyy afedersiniz) sizin yerinizi killera söylüyor o yakalıyor hooka asıyor survivor kurtarıyor killer tekrar asıyor vs. hayır sürekli kıçınızın dibinde yerinizi haber ediyor. puan kasıyorlar akıllarınca. başkasına zararı olmadan yardım etseniz hadi bir şey demeyeceğim ama başkalarını oyunlarını piç etmek ne demek? aynı şekilde cheese yapan survivorlara da iki çift lafım var. siz de bok ediyorsunuz oyunu. iyi oldu bu durumu kısmaları. iyi yapan birine denk gelindiğinde bu işin sonu yok çünkü dön dur. hayır bakıyorum yabancı twitch kanallarına çatır çatır oynuyorlar zevkle. bi biz akıllıyız ya ondan böyle oluyor.

çok güzel çok da bağlayıcı bir oyun benim için ama başlardaki gibi değil. yukarda saydığım olaylar yüzünden son günlerde elimi süresim gelmiyor bu güzel oyuna. o kadar sinirlendim ki yazamadan edemedim sözlük belki bunları yapan bi kaç bebe okur da burayı utanır.

edit: beddua mı aldım naptım oyundaki levelim ve rankim sıfırlandı bi kaç gün önce. :(
  • killer oynamaktan özellikle zevk aldığım oyun. seçtiğim karakter ise genelde trapper oluyor. zira hook'a adam astığımda başında beklemek hiç cazip gelmiyor. genelde tuzak kurup gidiyorum. ve ne hikmetse kurtarmaya gelen hiç kimse tuzağı iptal etmeye aklından geçirmiyor ve bir taşla iki kuş vurmuş oluyorum. kaçsa bile daha sonra yakaladığım için daha çok puan kazanıyorum.

killer oynayacaklara tavsiyem iron gasp perk'ini kesinlikle kullanmaları gerektiğidir. zira bu sayede survivorları yakaladığınızda çırpınarak sizden kaçması bir hayli zor oluyor. trapper oynayacaksanız tuzakları mantıklı yerlere kurun. jeneratör kenarlarlarında vesaire harcamayın trapleri. gidin survivorların kaçarken kullanabileceği alanları tuzaklayın.

aslına bakarsanız oyunun en sağlam killerı wraith denebilir. fakat görünmez olup tekrar görünmez moddan çıkmak bir zaman sonra sıkıcı hale geliyor. trapper en zevklisi. tuzaktaki survivorların can çekişmesinden büyük haz alıyorum.*