şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gelmiş geçmiş en etkileyici trailer'a sahip video oyunu:
  http://www.youtube.com/…ure=player_detailpage#t=13s
  dikkat: +18. zombiler var. kan man...
 • harbi harbi uzun zamandır gördüğüm en güzel fragmana sahip bilgisayar oyunu budur heralde.
 • en kötüsü de böyle bir fragmana sahip olup, genel olarak vasatı aşamayacak bir oyun olma ihtimalinin çok yüksek olmasıdır.
 • eğer bu yayınlanan sadece bir oyun trailer'ıysa benim artık söyleyecek sözüm kalmadı... bu nasıl bir şaheserdir arkadaş...
 • - first-person melee combat
  - 4-player coop
  - weapon customization
  - set on an open world tropical island
  - rpg elements for character development
  - hordes of gruesome zombies

  özelliklerine sahip olduğu belirtilen, 2011 yılı içerisinde çıkmasını beklediğimiz, hatta deli gibi beklediğimiz zombi oyunu. o trailer'dan sonra şart oldu artık ele baltayı alıp da yardırmak.
 • böyle bir fragmanı olan bir film olsa sinemaya gidip izleyeceğim oyundur.

  adamlar oyun fragmanı olayını bitirmiş diyebilirim... izleyin, izlettirin

  not: fragmanda çalan müzik nedir, dostlar bi el atın
 • bugüne kadar gördüğüm en akıllı zombileri içinde barındıran fragmanı bana izleten oyundur. birbirini iterek koşmak mı dersin, yakın dövüş hareketleri mi dersin, baltayı kavrayıp şekil yapmalar mı dersin...

  oyun çıktığında işimiz zor görünüyor. yine de bir oyun için fazla yoğun duygu sömürüsü gördüm diyebilirim.

  bu arada yayınlanan bir teaser olduğundan, sözkonusu aileyi büyük ihtimalle oyunda görmeyeceğiz. ama sağda solda dolaşırken belki bir fotoğrafta, belki bir sahil meyhanesinde çıkarlar karşımıza bilinmez.
 • aslında son yıllarda konseptin deli gibi popüler olduğu düşünülürse zombilerce istila edilmiş bir dünyada geçen mmorpg ilginç olurdu. bazı mmorpg'lerdeki gibi başlayınca bir süre single player modunda (istilanın ilk günlerinde neredeydiniz, ne yaptınız misali), sonrasında tamamen istila altındaki bir dünyada multiplayer'a geçiş. yemek/su bulmak, silah aramak/yapmak, kısıtlı cephaneyi iyi kullanmak, koruyucu kıyafetler aramak, uyuyacak güvenli bir köşe bulmak vs. gibi unsurlar başlı başına macera olurdu. şehirlerde kaynak bol ama zombi de bol, açık araziler daha güvenli ama bazı kaynaklar için vahşi doğa bilgisi geliştirmek lazım vs. şehirlerin kimi ücra yerlerinde ya da şehir dışında insanlarca oluşturulmuş bazı korunaklı alanlar (hapisane vs.) olabilirdi. sırf zombiler değil, öyle bir dünyada güven olmayacağı için tabii ki birbirine kazık atan ve sırttan bıçaklayan yağmacı insanlar (yani diğer player'lar) ve hatta zombiler kadar tehlikeli çeteler de olurdu ortalıkta. iyi bir görsellikle oynanırlık birleşse wow'a denk bir rakip çıkabilirdi düşüncesindeyim.
 • trailer gerçekten nefis gözükmektedir.

  "tatil için gidilen bir adada zombi istilasına maruz kalmak" gibi iç gıcıklayan konusu olan oyuna da bu yakışır. ancak yine de sakin olup oyun görüntülerini beklemekte yarar var.

  oyundan iki adet resim:
  http://www.oyunlab.com/…_dead-island_resimleri.html
 • kurgu harikası olarak değerlendirilebilecek bir trailer a sahip oyun.