• mert yıldız ve burak çelikten oluşan gothic rock/post punk grubudur.
  • ülkemizden çıkan en iyi goth-post-rock grubu olma yolunda ilk ep'sini yayımlayan grup.
    soundcloud
  • burak çelik ve mert yıldız tarafından mart 2017'de kurulan bu hafta içinde de 4 şarkılık ilk ep'sini yayınlayan new wave-goth rock-post punk ekibi. o kadar iyiler ki, o kadar düzgün bir iş yapmışlar ki heyecanımdan daha da fazlasını istememe rağmen aynı şarkıları çevirip çevirip dinlemekle yetiniyorum. keşke bir de canlı izlesek...
  • gecen haftaki konserlerinden 5 sarkilik bir ep de bandcamp sayfalarinda gorucuye cikmistir.

https://deadmansdream.bandcamp.com/
  • yıllardır klasik rock/metal/prog gruplarını dinlemekten öteye gitmemiş/gidememiş bünyeme ilaç gibi gelmiş grup. yüksek standart bir bestecilik kabiliyetleri var. umarım daha fazla üretirler.
  • (bkz: rain to rust)
  • nihayet spotify'ye gelen hastası olduğum gruptur.

grubun spotify linki
  • 2020'den beri dinlediğim nadir türk gruplardan biri bu grup benim. spotide aylık 72 dinleyicileri varmış, 2 tanesi benim hesaplar zaten. 5-6 tanesi de benim şarkılarını pasladığım arkadaşlardır.

oldukça güzel olmasına rağmen şarkıları, neden bu kadar az dinleniyor bilmiyorum gerçekten hak ettikleri şey bu değil çünkü. hatta dinledikten sonra türk olduklarına çok şaşırmıştım, attığım arkadaşlar da aynı şekilde. finalde "aa türkmüş lan" bu tepkisi aldım genelde.

en sevdiğım ilk 3 tanesini bırakayım da, gelen giden tıklasın.

sleeping on broken glass

breakdown

forever bleeding heart
hesabın var mı? giriş yap