şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayatımda gördüğüm en sikik çok afedersiniz (bkz: dlc), yeminle oynarken sıkıntıdan kendimi sikecektim o hale geldim.
 • fallout new vegas'taki en sıkıntı dlc. hikâyesi ne kadar güzel olsa da atmosfer bir vakitten sonra bayıyor. ölmek bilmeyen yaratıklar, durmak bilmeyen hologramlar vs. başlarda güzel gelse de ilerledikçe sıkıyor.
 • ilk başlarda güzel gelsede sıkıcı bir atmosferi var. hikaye ilk başlarda aşırı güzel geliyor. bir zaman sonra kötüye gidiyor. son halinden bahsetmiyorum bile.

  --- spoiler ---

  vault'un içindeki külçe altınlar için oynanır. 37 tane vardı sanırım. tanesinin değeri 10000 value!
  --- spoiler ---
 • "madem dlc yapıyoruz, neden alabildiğine zor yapmayalım?" zihniyetiyle yapıldığına inandığım fallout new vegas eklentisi. spoiler mpoiler vermeden size bu eklentideki görevlerin genel yapısını şu şekilde özetleyeyim:

  a kapısını açmam lazım ama anahtar yok. anahtarı alabilmem için b kapısından girip oradaki öldürmenin mümkün olmadığı hologram robotların geçtiği yerleri ezberleyip sonra aradan sıvışıp ana bilgisayardan hologramları kapattıktan sonra, her adımımda bip bip öten boynumdaki tasmayı da patlatmayarak tee haritanın öbür ucundaki c kapısına ulaştıktan sonra kapının kilitli olduğunu görüp, o civardaki odalardan birindeki masanın üstünde duran c kapısı anahtarını bulup, c kapısını açtıktan sonra oradan a kapısının anahtarını alıp labirent gibi olan haritada kaybolmadan bütün haritayı tekrar geçerek a kapısına geri dönüp, en nihayetinde a kapısını açmam gerekiyor.

  yani kısaca şunu söylemek istiyorum sözlük: bu ne lan!?!? yukarıdaki paragrafı yazarken bile sinirlerim bozuldu. yeminle mojave wasteland çöllerindeki eski günlerimi mumla arar oldum amk.
 • ilk çıkan dlc olması nedeniyle sorun çıkaran eklenti. "bu ilk çıkmış demek ki bundan başlamak lazım" deyince sonumuz kötü oluyor. dead money'e başlamadan önce honest hearts'ı falan bitirmek, meelee weapons'a bir miktar puan vermek en güzeli.
 • 80-100 arası sneak skill sahibi iseniz altınları aldıktan sonra odadan çıkıp sağ yapıp ordaki reaktörün arkasına saklanıp elijah'ın yanınızdan geçerek terminal önüne gelmesini bekledikten sonra ayağa kalkıp onun geldiği kapıdan çıkarak (zamanlama çok önemli zira saliselerle yarışıyorsunuz) vaultu 37 külçe altının hepsi ile birlikte gayet de terkedebileceğiniz bir son göreve sahip olan (heist of the centuries) fallout new vegas dlc'si.
 • 40'lı yılların the treasure of the sierra madre filminin oscar almış senaryosundan uyarlama, insan hırsına ve kapitalizme yönelik bir taşlamadır. bıktıracak derecede zor olması ve sonunda altınları alamamanız oyun klişelerine tam olarak aykırı ve bilinçli bir seçimdir. bitirdiğinizde içinize kütük oturmuş gibi hissedersiniz, dlc boyunca götünüzden kan akıtan sierra madre'den ayrılasınız gelmez.

  ayrıca begin again de ne güzel şarkıdır öyle:

  https://www.youtube.com/watch?v=nckwagtcdbw
 • fallout wikiden ayrıntılarını okumaya doyamadığım dlc.hikayeler,karakterler,göndermeler vs. çok hoşuma gitti.
 • teeeeee ne zaman son entrysini yazmışım. bir fallout: new vegas dlc'sidir efenm. hikaye ve karakterler olarak 11/10 olsa da oyunda o kadar zorlayıcı mekanikler var ki hilesiz oynayanları bıktırıyor. yani "dur bi daha oynayayım bakam başka ne kararlar varmış" demek için konsol komutlarını ezberlemek şart. şimdiye kadar 4-5 kere bitirdiğimi de itiraf edeyim. boynunuzda radyoya yakın durursanız patlayacak tasma, labirent gibi sokaklarda zehirli gaz, elinizde oyun boyu topladığınız silahların hiçbiri yok ve peşinizde korkunç hazmat suit'lere hapsolmuş yaratıklar...hikayesi film olsa efsane olur ancak oyun olunca, mekanikler sebebiyle çok laf edilmiş.

  özet: getting to it, thats not the hard part...it's letting go.
 • --- spoiler ---

  melee weapons 100, abominable perk 3 olduğunda ve diğer melee perk'ler de açıldığı takdirde gaz maskeli yaratıklarlar olan ghost'lar ile başa çıkmanın çok da zor olmadığı oyun. önemli olan bu yaratıkların kol, bacak ya da kafalarını koparmak. o vakit yarrağımın başına diriliyorlar pezevenkler nereye dirilecek amk kolsuz bacaksız kafasız? ancak boynumuzdaki çelik tasmayı patlatmamak için biraz çaba sarfetmek gerekiyor. hologramlar ve zehirli hava bulutları da cabası.

  edit: altınları ne mi yaptım? bir kısmını aldım bir kısmını bıraktım. zaten en son bu dlc'yi bitirmiştim, paraya ihtiyacım yoktu o yüzden. ama o son kaçış zordu, ucu ucuna yetiştim asansör kapısına.

  --- spoiler ---