şükela:  tümü | bugün
 • ea in ekim 2008 gibi yayinlamayi planladigi horror fpsi. her uc platform icin de cikacakmis (pc, xbox360 ve ps3)

  ahanda web sitesi http://deadspace.ea.com/
 • saw yonetmeni james wan'in yonettigi traileri yayinlandi kendisinin:

  http://www.gametrailers.com/player/36031.html
 • zıvanadan çıkmış bir oyuna benziyor kendisi kan vahşet bayağı bol gibi
 • "baska hicbir oyun bu kadar korkutucu olmadi" -game informer

  oyunun temel mekanigi olan yaratiklarin organlarina ates etme zorunlulugu atmosferi on kat tedirgin edici kilan muhtesem bir dizayn tercihi. ayrica kan revanin gercekci olmasi icin referans olarak gercek ceset resimleri kullanilmis.
 • kendisiyle olan ilk bir kaç saatlik birlikteligimizden sonra bile rahatlikla söyleyebilirim ki uzun zamandir çıkmış en kaliteli survival horror oyunu. türü seven herkesin mutlaka oynaması gerekir diye düşünüyorum. (bu düşünceler ps3 versiyonu içindir)
 • dadindan yinmez survival horror oyun.
  oyunda hud olmamasi ve omuz arkasi yakin kamera oyuncuyu ortama daha yakin hissettiriyor. zaten bu yuzden hud kullanmak istememisler.

  not: pc versiyonunda mouseda yavaslik, gecikme sorunu yasayan oyuncularin vsync ayarini kapatmalari sorunu giderecektir.
 • gece odanın kapısını ve ışıkları kapatıp, kulaklığı da taktıktan sonra korku aleminin en uç köşelerine akabileceğiniz şahane oyun.

  başlarda -her oyunda olduğu gibi- tuşları kafanızda oturtmaya çalışıyorsunuz, tabi bu süre içerisinde bazı basit şeylerle uzun süre uğraşabilirsiniz, mesela ilk bölümde karşıma çıkan sıkışmış kapıyı düzeltmek için aim mode açıkken c'ye basmam gerektiğini 7-8 dakikada çözdüm, biraz devam edince daha seri oynamaya başlıyorsunuz, tek sıkıntısı cidden korkuttuğu için en fazla 45 dakika - 1 saat oynadıktan sonra kapayıp "öeh yeter lan sonra devam ederim beynim durdu şerefsizim" demeniz.

  gerek grafikleri, gerek oynanabilirliği, gerekse atmosferile son yılların en iyi third person shooter ve survival horror oyunu kısacası.
 • henüz yarısına gelmiş durumdayım ancak şunu rahatça diyebilirim ki: son yılların en kaliteli korku oyunu, dediğim oyun.

  yalnızlık duygusunu o kadar başarılı bir şekilde veriyor ki, sinematikleri aratmayan ufacık hikaye bazlı aksiyonlar bile sizi adrenalinle doldurmaya yetiyor.

  hatta utanmadan diyeceğim ki, resident evil 4 vs. hikaye, dead space şahene.
 • son zamanlarda üst üste gelen kaliteli oyun bombardımanından dolayı vakit bulup hala oynayamadım. kaliteli ve iddialı bir korku oyunu hatta en sağlamından olacağı taa ilk zamanlardaki görüntülerinden anlaşılıyordu. trailerlarından görüldüğü kadarıyla bir event horizon havası yakaladığı belli oluyor. korku oyunu hastası bir kişilik olarak azrailin soğuk nefesini götümün çatalında hissettireceğine de eminim. bakalım kısffmet...