şükela:  tümü | bugün
 • charlaine harris in 2001 yilinda yazdigi bir garip vampir romani.2000 yilinda vampirler cnn ve benzeri kanallardan bir basin aciklamasi yaparlar ve biz aslinda hep vardik, sadece hikaye degiliz ve insanlarla baris icinde yasamak istiyoruz gibilerinden bir aciklama yaparlar...olaylar gelisir.
  kahramanimiz sookie stackhouse ananesi ve agabeyi jason ile yasamaktadir.kitapta olaylar sookie nin basindan gectigi icin onun bakis acisi ikle okuruz romani
  zaman zaman oha bu nedir beyaz roman mi dedirtse de super eglenceli, matrak, bi sekilde edinilip okunulmasi gereken kitap...
 • (bkz: true blood)
 • keşke twilight gibi türkçeleştirilse de doya doya okusak diye iç geçirdiğim kitaplar serisinin ilki..
 • true blood'ın konusunu oluşturan kitap. twilight'la da oldukça benzerlikle göstermekte.
 • charlaine harris'in güneyli vampir serisinin ilk kitabıymış bu ayrıca. bundan başka şu an için 7 kitap bulunmakta. ama henüz türkçeye çevrilmemiş.

  living dead in dallas (southern vampire mysteries, book 2)
  club dead (southern vampire mysteries, book 3)
  dead to the world (southern vampire mysteries, book 4)
  dead as a doornail (southern vampire mysteries, book 5)
  definitely dead (southern vampire mysteries, book 6)
  all together dead (southern vampire mysteries, book 7)
  from dead to worse (southern vampire mysteries, no. 8)

  9. kitap dead and gone da yazım aşamasındaymış şu an.
 • çok seks, çok ucuz amerikan esprisi, çok klişe.. true blood'u hiç izlemedim, büyük konuşmıyim ama eğer bu başlangıç kitabıysa izlemem de.. twilight ve gece evi serilerinin kendi içinde teenage bir tutarlılığı ve akıcılığı vardı hiç olmazsa.. onlardan çok önce yazılmış ama anne rice'ı bırak popcorn bile olamamış, neyleyim.. vampir serimsi..