şükela:  tümü | bugün
  • deadlift ne amk diye sormadan söyleyeyim videoyu izlemiş biri olarak; bildiğin halter işte. adamın biri halteri kaldırmaya çalışırken ya da halterle hareket yaparken başka biri gelip siktirgit şuradan diye tartışmaya başlıyor falan.
  • çok ses yaptığı için atarlanan hıyar içeren video.
    kütüphane mi lan burası, spor salonu aq.
  • aynı şey benim başıma geldi kaç gün once. çalışırken benden yaşca büyük bir arkadaş once hocam diye yüksek sesle yaklaştı bunu boyle calışırsan plakalar kırılır dedi. ben bilmiyordum özür dilerim dedim nezaketimden gülümseyerek. daha sonra arkasını donup yakışıklı diye seslendi ağzımın içine girerek ordaki minderleri altına koyup çalışırsan iyi olur dedi işaret parmağı ile kafasını göstererek beyin bedava dermiş gibi. minderlerde kadınların pilates çalıştığı minderler. oyle calısırsam ayağım kayar cidden saçmalık. o an hiç beklemediğim için bişey diyemedim. gittim hocaya sordum dedim boyle bişey varmı kaç yıldır deadlift yapıyorum boyle bişey duymadım diye, o da yok dostum zaten biz de yapıyoruz dedi. bu işin tek açıklaması var. kıskanıyor orospu cocukları. bu spor salonlarında bi sik bilmeden gelip yanlış hareket gösteren bir cahil tayfası var. oğlum cidden gereksizsiniz. bu gun yine deadlift yaptım aynı arkadaş yine salondaydı gelmedi. cidden gelseydi muhtemelen göt edip yollardım. işi bilmeyen adamlar olsak neyse...

deadlift yaparken bana sorarsanız boş barla başlayın hareketi ogreninceye kadar ben ilk 1 ay oyle yaptım. bel kavisini mutlaka koruyun ve kaldırışlarda bar kaval kemiklerine cok yakın olsun. ağır girecekseniz de bu kendi kilonuzun iki katına yakın demektir. mutlaka kemer kullanın.