şükela:  tümü | bugün
  • lakabı candyman olan, ancak filmi çekilen candyman'le ilgisi olmayan ve bildiğim kadarıyla hikayesinin filmi çekilmemiş seri katil. candyman ismini bir zaman sahip oldukları fabrikadan çocuklara şeker dağıtmasından sebep almıştır. bilinen kurban sayısı kesin olmamakla birlikte 28'in üzerinde olduğu kabul edilmektedir. kurbanlarının çoğunu erkek çocuklarından seçmiştir. işlediği cinayetler, bazı suçları birlikte işlediği suç ortağı tarafından öldürülmesinin ardından ortaya çıkmıştır.
  • kendisine kurban bulan wayne henley tarafından öldürülen seri katil. ölümünün bayağı uzun film gibi bir hikayesi vardır aşklı maşklı ama yazmaya üşendim şu an. 17-18 yaşlarında olan wayne ve david brooks buna kurban buldukları için tutuklanmıştır, bu ise mezara gitmiştir tahmin edebileceğiniz gibi.
  • seri katil.

    " annesinin ikinci eşiyle birlikte kurduğu şekerci dükkanının büyüyerek bir şeker fabrikasına dönüşmesiyle dean corll fabrikanın başına geçmiş, yoksul çocuklara ve öksüzlere yaptığı yardımlar nedeniyle de “şeker adam” diye anılmaya başlanmıştır. kısa bir süreliğine orduya katılan fakat eşcinsel eğilimleri olduğu gerekçesiyle ordudan uzaklaştırılan corll, tekrardan fabrikanın başına geçerek yardımlarını sürdürmüş fakat bir süre sonra işler kötüye gitmeye başlayınca fabrikayı kapatmak zorunda kalmıştır. hakkında özellikle erkek çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiaları günden güne yayılan corll, ilk cinayetini 1970 yılında 18 yaşında bir öğrenciyi yakarak gerçekleştirmiştir. daha sonraları yaşları 10-18 arasında değişen 27 çocuğu tecavüz ettikten sonra işkencelerle öldürmüş, cinayetleri işlerken yanında bulunan ve ona para karşılığında çocukları getiren 18 yaşındaki elmer henley tarafından vurularak öldürülmüştür. elmer henley açıklamalarında ona da tecavüz etmeye kalktığını ve bunun için öldürdüğünü söylemiştir. "

    alıntıdır.
  • 1970'lerde gerçekleştirdiği 30'a yakın cinayet, film ve öykülere de konu olmuştur.
  • eşcinsel olduğu için mi, yoksa yaptıkları çok ürkütücü olduğu için mi bu kadar bilinmediğini merak ettiğim seri katil. mindhunter ile tekrar gündeme gelmiştir.