şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisiyle siyaset konusunda tartıştık. -tartışır gibi olduk yani tartışmak mümkün değil keza kendisi seviyesiz birisi- sonuç olarak mesajda sövdü ve engelledi.

  konu klasik, tsk ve akp ekseni. ben kendisine "akp bunları yapacak çapa sahip değil." dedim. cevap olarak bana küfürler yağdırıp aktroll dedi. "amına koyduğumun arap eşeği" tarzındaki mesajını da sizlerin takdirine bırakıyorum.

  büyük ihtimal normal hayatında ezilen bir asalak. bilgisi de kısıtlı ve seviyesiz. çünkü herhangi bir bilgisi olsa ortaya koyar, argümanları sunardı ama arkadaşımız bilgisiz cahil birisi olduğu için küfür etmeyi tercih etti ve bu da seviyesini ortaya koyuyor.

  belki de ekşi sözlük için utanç kaynağınıdır. birçok insanla tartıştım, küfür yediğim zamanlar da oldu fakat adam benimle tartışıyor, argümanını ortaya koyuyor, en sonunda çatışıyorduk. onların nick başlıklarına giriş yapmadım. fakat bu bilgisini ortaya koymaktan aciz, direkt küfüre başvuran seviyesizi tanımanız açısından bunu yazıyorum.

  tanım: küfürbaz, cahil, seviyesiz yazar.
 • --- spoiler ---

  ben bu kafayı anlamıyorum lan. cidden anlamıyorum. adam evlenecek. yani normal şartlarda aşık olmuş olması, hayatını o kadınla geçirmeyi göze alıyor olması, o kadınla beraber yaşlanıp ölmeyi istiyor olması lazım. ama herif gelmiş kiralık gelinlikle satılık gelinlik arasındaki fiyat farkının hesabını yapıyor. bu adamla evleniyor işte kadınlar abi. böyle bi adamla evleniyorlar lan. yani bunu düşünen adamla nasıl uyuyup uyanacaksınız oğlum siz senelerce? herif içinize falan boşalacak, senelerce bir de onun ürünlerini büyüteceğim diye uğraşacaksınız. paranız yoksa düğün yapmayın oğlum. ya da borca girin öyle düğün yapın. ya da hiç evlenmeyin. evleneceği kadına kiralık gelinliği yakıştıran adamın karakter olarak zaten problemi var. bir de kadının bunu istememesi üzerinden sosyolojik çıkarımlar yapıyor. git otuz bir çek fakir.
  --- spoiler ---

  (bkz: #80661930)
  (bkz: meriç)*