şükela:  tümü | bugün
1216 entry daha
  • (bkz: şehrin azizleri) filminin tanrılı olan filmi.

filmini izledikten sonra, bunun animesi de izlenir diyip başladım.

hepsini izledikten sonra çıkarılan temel fikir ; kötülerin gerçekten yok edilmesi fikri halk tarafından desteklenen ama devlet tarafından desteklenmeyen bir durum. çünkü tanrılar iyiyle kötünün eşit olmasını ister. asla kötülük bitsin istemez.

bir diğer bakış açısı da;

yani insanların bilinçaltına, sana cenneti bile vaat etseler hükümete boyun eğmek zorundasın, mesajı veriliyor. bir de zorla insanlar iyi tarafa geçmemeli herkes özgür iradesiyle geçmeli mesajı var.

bir de full yalan içeriyor ya, yalan söylemekten ciğeri soldu adamın. çok zekiler inandırıcı yalan söyler ama gerçek dahiler dürüstlüğü kabul edilebilir yapar. o yüzden kira basit varlık. yalanla dürüstlüğün savaşı gibi bir şey oldu biraz da.

l'in duruşunun, daha iyi düşünmek için öyle olduğunu söylüyor, teknik olarak doğru. çünkü en çok tuvalette insanlar iyi düşünüyor. o yüzden mantıklı buldum o hareketi.

konuların işleyiş tarzı ise (bkz: sherlock holmes) havasında.

benim gibi gram anime sevmeyen insanı bile 37 bölüm izletti, iki günde bitirdim. o yüzden başarılı bir anime. filmi ise tam bir efsane.
3 entry daha