şükela:  tümü | bugün
  • marvel'ın 2016 yılında çıkardığı, cyclops'un ölümünü anlatan 4 sayılık mini seri.

bu hafta itibariyle son sayısı çıktı. secret wars, hatta biraz abartıp marvel now! sonrası çıkan en iyi kurguya sahip hikaye olduğunu söyleyebilirim. son sayfalarını okurken gözleri dolmayan, kalbi sıkışmayan çok az kişi var.

uzun süredir marvel'da aradığını bulamayanlara ilaç niyetine gelebilir.

benim için jim lee'nin efsanevi uncanny x-men'inin tam anlamıyla sonu bu hikayedir. ama yine de söyleyelim:

cyclops was right!

ve

ideas never die
  • okuduktan sonra öyle bir etki bırakıyor ki insan üzerinde 3-5 saniye boş boş bakıyorsun etrafa. daha sonra taşlar yerine oturuyor "hasiktiiiiiir" diye 4 sayının her panelini incelemeye başlıyorsun.

emeği geçen herkese teşekkür ederim, uzun zamandır düzgün marvel hikayesi okumamıştım. hatta çooook uzun zamandır beni bu kadar etkileyen bir çizgi roman okumamıştım. dc rebirth hariç tabii onun etkileme sebebi bambaşka.

--- spoiler ---

"i've been a student, a warrior, a teacher, a revolutionary, a..killer. i've tried to learn from my mistakes, inspire people, help every way i can. but now... everything's tainted. too much has happened. i'm not even a person anymore. i'm gone. all that's left is the idea of me. but here's the the nice thing...

...ideas never die!"
    --- spoiler ---
  • inhumanlardan ve bunları piyasaya sürmeye başlayan marvelden nefret etmenizi sağlayacak süper eser.

hiç kimse kusura bakmasın ama marvel işte bu nedenle hikaye konusunda dc nin arkasında yer alıyor. inhuman dene gerizekalıları yıldızlaştırmak için önce civil war 2 yi sonra death of x i yazdınız. elinize ne geçti sizden nefret eden insanlar.
    inhumans kim lan. bir şeyi yok edeceksen yerine koyduracağın şeyin insanlar tarafından sevileceğini bilmen lazım. e benim gibi düşünen binlerce insan var. o karının saçında boğulursunuz inşallah.
  • --- spoiler ---

ideas never die
    --- spoiler ---
    şerefsiz black bolt ve inhumans tayfası