şükela:  tümü | bugün
 • quentin tarantino'nun, kankasi robert rodriguez'le birlikte yazdigi, 2 parcadan olusan, 2006'da gosterime girecek "grind house" adli korku filminin, tarafindan cekilen parcasinin adi. rodriguez'inki icin: (bkz: planet terror)
 • kurt russellı arabasıyla çılgın atarak güzel kadınları öldüren manyak bir katil olarak izleyeceğimiz quentin tarantino filmi. sanırsam yaz aylarında gösterime girecek.
 • türkçe ismi ölüm geçirmez olan ve büyülü fenerde gördüğüm afişine bakılırsa bu yaz sinema salonlarını şenlendirecek olan tarantino filmi.

  gene orada okuduğum bir yazıya göre tarantino filmin senaryosunu vanishing point isimli eski bir filmden esinlenerek yazmış.
 • tarantino'nun kült filmlere göndermeler yapma takıntısını vanishing point filmine olan göndermeleri ile bir defa daha tekrarladığı hevesle beklenen film. en bariz gönderme ise fragmanlardan gördüğüm kadarıyla vanishing point filminin kahramanı kowalski'nin kullandığı otomobilin (bkz: dodge challenger) birebir aynısının kullanılması olmuş...
 • (bkz: grindhouse)
 • 14 haziran aksami www.azbuz.com tarafından düzenlenen ön gösterimde izlediğim, sırasıyla izleyiciyi* gerginlik, rahatsızlık, merak, neşe, coşku, yaşasın kadın dayanışması* hisleriyle dolduran filmdir.
  azbuz.com, öngösterimle bizi mutlu ettiği yetmezmiş gibi bir de filmin vizyona girişi şerefine, en güzel 3 ölüm geçirmez yazısına ödül veriyormuş.
  http://deathproof.azbuz.com/index.jsp
 • --- spoiler ---

  fazlasıyla şiddetli yeni tarantino filmi. film her yönüyle tarantino. bu en başta, ilk sahnedeki bir çift ayaktan belli bunun yanında aşırı şiddet de başka bir tarantino imzası filmde. tarantino filmlerini hep sevdim, bunu da. film boyunca hiç sıkılmadım ama filmin sonunda salondaki diğer izleyiciler gibi izlediğim şiddetten aldığım hazda doyum noktasına ulaşarak tamamladım filmi. tarantino şiddeti her filminde kullandı, sadece kullanmadı şiddeti normalleştirdi ama bu sefer şiddeti bir haz aracı olarak da kullanmış. artık tarantino filmlerindeki şiddetin ciddi ciddi tartışılmasının vakti çoktan geldi sanki.
  bir de filmin ortalarındaki bir tarantino klasiği restoran masasındaki çoklu sohbette, "bir kadın niye silah taşımalı?" sorusunun cevabının verilmesi ve meşrulaştırılması var o da tuz biber.

  --- spoiler ---
 • -------spoiler-------
  tarantino'nun, araba ile takip aksiyonu isteyen bunyeler icin hazirladigi bir film olmu$. final sahnesindeki 2 eski amerikan arabasinin birbiri ile mucadelesi nefes kesici idi. zaten bir bu sahne var, bir de filmin ortalarindaki enfes carpi$ma sahnesi.
  bu filme a$iri $iddet iceriyor diyemeyiz, $iddet sahnesi olsa olsa 20 dakikayi gecmez ve film 110 dakika. geri kalan bolum klasik tarantino men$eili masa ba$inda ve araba icinde eglenceli sohbet sahnesi ile dolu. carpi$ma ve kovalamaca sahneleri di$inda ise bir meksikali kizin barin icinde yaptigi (oyle oldugunu du$unuyorum) "kucak dansi" gosterisi var ki, izlemeye deger.
  bu film amerika'da 80 dakika olarak gosterime girdi sanirim, bize diyaloglari do$eyerek 110 dakika olarak geldi film. filmi izlerken arada uyuya kalmaniz mumkun, ama tarantino severler bunu yapmayacaktir. olsun yine de eglendiriciydi.
  -------spoiler-------
hesabın var mı? giriş yap