şükela:  tümü | bugün
 • konami'nin böyle bir oyun dehasının elinden kaçmasına izin vermesinden sonra sony bünyesine katılarak aldığı tam destek ile kendi stüdyosunu kurarak çok büyük bir proje üzerinde çalıştığını söylemişti. kadrosuna norman reedus'u katarak ne kadar ciddi olduğunu göstermiş oldu. belki de son zamanlardaki en ilginç, en merak uyandıran sony exclusive oyunu.

  reveal trailer

  (bkz: kojima bu sefer başka türlü geliyor)
 • başrolünde norman reedus'un olduğu kojima reyizin yeni ve aslında ilk kendi başına oyunu.

  silent hills'ta yapamadıklarını bu oyun altında yapacakları için hiç de balon bir oyun olmayacaktır.

  edit: sayfa başında bir tırrek vardı o gidince anlamsız durmuş entry.
  mads mikkelson de iyice alıştı kötü adam rollerine he.

  edit 2019: bu entryi yiyeceğim galiba ama dur bakalım.
 • yine aynı çabalayan troll, yine kojima ile ilgili bir şey.

  oğlum sana her başlıkta siktir git mi diyeceğiz ya? ahahahaha. neyse efendim, başlığını şu münasebetsizin açması dışında müthiş bir olay olmuş. gerçekten e3 sahnesine bomba gibi çıkıp, bomba gibi inen kojima reisin yeni harikası.

  ayrıca bugün e3'ten önce japonca verdiği röportajda üstünde olan tişörtten işkillenmiştim. tam olarak düşündüğüm çıktı.
 • kojima reisin sadece ps4 için çıkacak olan yeni oyunu.

  norman reedus olsun,seçilen müzik olsun,görsel olsun hepsi harikaydı.yeni bir başyapıt geliyor be ! evet be !
 • reddit forumlarında kojima san ın yeni oyunun adı ne olacak konusunun altında sağlam geyikler dönüyordu. platinium aygıt diyen mi dersin. kalay obje diyen mi ... oldukça yaratıcı ve komik tahminler vardı. kojima san yine yaptı yapacağını acayip bir oyun ismiyle çıka geldi. oyunun ismini bir tarafa bırakırsak, gerçekten etkileyici bir videoydu. norman reedusun başlı basina karizma yığını olması, oyunun ana karakteri konusunda şüpheye yer bırakmayacak. zira snake den sonra yeni bir karakter yaratmak oldukça zor olabilirdi. reedus secimi bu supheleri ortadan kaldırdı diyebiliriz. bakalım nasıl bir oyun olacak. video acayip heyecanlandırdı ve merak uyandırdı doğrusu. kojima san in yeni hikayesini sabırsızlıkla bekliyorum. umarım metal gear gibi yeni bir efsane yaratmayı başarır kojima. ozlemisim reyisi be.
 • fragmanda i'll keep coming diye bir şarkı kullanmak konami'ye gönderme yapmak değil de nedir.
 • (bkz: kojima bey ne yapıyorsunuz)

  fragmandan ciddi anlamda bir şey çıkaramadım.. post-apocalyptic bir oyun mu yoksa psikolojik gerilim tarzı bir şey mi bilemedim. her ne olursa olsun farklı bir şey olacak orası kesin.

  ayrıca müzik ve norman reedus ne kadar uyumlu olmuşlar lan. hype!
 • ign güzel dedikoduları toplamış:

  usb bellek gibi görünen kolye taşları denklemlerden oluşuyormuş ve schwarzschild yarıçapı ile alakalı denklemden de parçalar varmış. (bkz: https://en.wikipedia.org/wiki/schwarzschild_metric)

  hele hele hele hele.

  bitmedi!

  dirac denklemi de varmış.

  ve ellerinden kayıp giden çocuk da, konami & kojima ilişkisine bir gönderme olarak görülüyor.

  http://www.ign.com/…ors_and_leaks?objectid=20047135
 • kojima-san yine devrimsel, yine progresif, yine deneysel işlerin peşinden koşturmaya devam ediyor. 1987'de ilk metal gear çıktığında, oyun sektörü atari salonlarında oynanan zibilyon tane birbirinin aynısı bullet hell oyunundan, side-scroll button mashing dövüş oyunlarından ibaretti. ama bu adam gizlilik ile aksiyonu birleştirerek yeni bir janr yarattı. kendi söylemine göre bu oyun ile de yeni bir janr yaratma iddiasında. zaten norman reedus ile yarım kalan bir işleri vardı konami dürzüleri sağolsun, şimdi o işi tamamlamaya geliyor. yani kısacası, he'll keep coming.

  direk kojima productions'un ağzından çıkan oyunun ön analizi