şükela:  tümü | bugün
  • yurtiçi kargo çalışanlarının asla bitiremeyeceği oyun.

tanım: ünlü oyun yapımcısı hideo kojimanın merakla beklenen son oyunu.
  • bu oyuna 8 altı not verenleri cidiye almamak gerekiyor. hikaye güzel oynanış hikaye ile birlikte mantıklı ve iyi ben ilk incelemeler gelince hayda falan dedim gayet iyi oyun.

not
    mobil pubg falan oyanayıp, olmamış diyenler var ya sabır.
  • bir de yayıncıların ağız birliği etmiş gibi güzel oyun da herkese göre değil durumu var ki şahsım adına beni çok güldürmektedir. güzel oyun ama 10 saat oynadıktan sonra güzel oyun. güzel oyun ama allah kojima farklı bir şeyler denemiş herkes anlamış. yıllardır yüzlerce indie oyun oynadım. farklı oyunla güzel oyun arasındaki farkı anlarım. her ikisine sahip oyunu da anlarım. bu oyun güzel değil. 400 tl kadar güzel hiç değil.
  • izlediğim kadarıyla muazzam olmuş. introdan kendini içine çekiyor. tanıtımlardan beri taşıdığı bebeği kargo olarak düşünüyordum ama farklı bi olayı var gördüğüm kadarıyla.
  • mankafalar yine coşmuş

kargoculuk oyunu
    yok bilmem ne oyunu

ulan diyorum (burnundaki kılları uzamış tiplere yada kaf dağına burnu tırmanmış kişilere bu sözler)

ulan bre hıyarlar, zorlamı oyunu oynuyon, zorlamı aldırıyorlar oyunu?

bre dangozlar, mecburmusun oynamaya?
    ölümle tehditmi ediyo kojima efendi?

koca ayılar, gidin siz pubg denen mereti oyun diye oynayın
    hatta git saklambaç oynayın, yakar top oynayın

herif metal gear yapsa, yine aynı şeyi yapmış diyeceksiniz
    silent hill yapsa onada bir kulp bulucaksınız

çünkü eşşekler kadar inatçısınız, sanki her şeyi siz daha iyi yaparsınız?
    yiyorsa poponu siz yapın, tutanmı var?

neymiş kargoculuk oyunuymuş

evet, kargoculuk oyunu, ne o beğenemedin mi?
    beğenmediyseniz ikileyin

adam istediğini yapar kardeşim, zorla oynamak değilsiniz
    ama saçma sapalak yorumlarla beni bile hasta ettiniz

oynamayın ulan

gidin warfare mi miki fare mi onu oynayın
    ama bilip bilmeden atıp tutmayın
    saygı duyun ulan danalar

kargoculuk oyunu evet, harika bir fikir
    önüne gelenin beynini patlatma oyunu değil, sizi gidi sadistler belkide beğenmeme sebebiniz bu?

herifin tarzı bu ulan dümbükler

20 senede çözemedinizse bu herifi, koskoca bir gerzeksiniz

işte o kadar

sizi gidi inekler sizi
  • ara sahne ve sinematikler harika, grafikler inanılmaz ve oyunu oynamak büyüleyici fakat kargo temelli basit bir yapım. aksiyon-macera olarak gerçekten sıkıcı. a noktasından b noktasına yürümek dışında hiçbir amacı yok, oyunun tek iyi şeyi müzikleri.
    grafikler güzel, ama oyun monoton, görevler aynı ve dünyası boş. sıkıcı bir manzarayı tek başıma görmek isteseydim, dışarı çıkardım.

sinematik harika, ama yine de bir film izlemek isteseydim, açar güzel bir film izlerdim. bunun bir oyun olmaması gerekiyor. üzgünüm ama bu çok sıkıcı bir film. hideo kojima'nın hayali ise film yönetmeni olmak.

bu oyunun çıkmasını beklemek, oyun hakkında yazılanları okumak, fragmanını izlemek ve müziklerini dinlemek oyunu oynamaktan daha çok eğlenceliydi. bu oyun sadece yürüme simülatörü. paketleri teslim etmenin nesi harika? japonlar her zaman garip ama bu çok fazla.

oyun bu şekilde işliyor; holograma malzeme gönder --> ara sahne --> tekrar et.
    bu oyunun gerçekten donanımlı bir fedex teslimatçı simülatöründen başka bir şey olduğuna inanmıyorum.
  • sürat kargo elemanı olmak istiyorsanız bu oyunu simülasyon olarak alabilirsiniz.
  • bundan sonra oyun dünyasını death stranding’den önce ve sonra diye ikiye ayıracağız. ben bu kadar deneysel ama bu kadar da sanat barındıran bir yapıt görmedim.
  • takip ettiğim yayıncıların dilinden anladığım kadarıyla oyun kötü. yayıncılar bu oyunlara playstore gibi dağıtıcılardan ulaştığı için net bir şekilde kötü diyemiyor ancak anlatışından ve vucüt diliyle kötü olduğunu gayet net biçimde anlatıyor. bir de pubg fortnite gibi oyunların arşa çıktığı dönemde bu tip farklı oyunları gömmemeye çalışıyorlar.

benim gözlemimse başka bir oyunda sadece yan görev olabilecek bir görevin ek özelikler eklenerek bütün bir oyuna evrilmesi. yani bu kargo işini fallout, skyrim gibi bir çok oyunda yan görev olarak yapabilirsin ama bütün bir oyun neden bunun üzerine kurulsun ki.

son olarak bir oyunda önce oynanış ve mekanikler gelir. adı üstünde oyun. senaryo ve görselliği ben film, dizi izleyerek te elde ederim ama oynanışı elde edemem.
  • dünyanın en pahalıya satılan hikayesi.