şükela:  tümü | bugün
 • "there is no sweet kingdom of heaven, full of flowers and green landscapes, no god will welcome you with open arms, like a father who forgues all your sins."
 • bence şu anda metal denen müzik türünün teknik, derinlik ve kaotizm açısından varabileceği son nokta olan grup. fakat gerçekten iyi olan çoğu grup gibi dinleyip alışabilmek ciddi olarak emek istiyor, alıştığınızda da bırakamıyorsunuz.

  kendileri gibi gerçekten iyi olan bir başka grup icin;

  (bkz: ulcerate)

  edit: entryi yazdıktan sonra ulcerate başlığına girip baktım, yapısal olarak iki grubu benzeyen bir tek ben değilmişim. aklın yolu bir.
 • fransız pure black metal grubu.son yıllarda dinlediğim en vurucu black metal gruplarından biri.

  albümleri sırasıyla
  1999-disciples of the ultimate void demo
  2000-infernal battles
  2001-split with moonblood
  2001-split with clandestine blaze
  2002-split with mütiilation
  2002-inquisitors of satan
  2004-si monvmentvm reqvires, circvmspice

  yakında malicious secretsla bir split çıkarması da muhtemel olan grup.ölümcül.
 • yakın zamana kadar elemanları tanınamayıp sadece tahmin edilebilen ,son iki albümleriyle adlarını black metal piyasasında iyice duyurmayı basaran ,saglam bir fransız black metal grubu
 • son iki albümü ile (yada bir albüm bir ep herneyse) kendisini değişim rüzgarlarına bırakmış grup. bellirli bir konsepti izliyor gözüken üçlemesini ilk bir buçuk bölümünden çıkarılan sonuç ise müzik çalış stillerini*değiştirmekte sorun görmedikleri. tabi olaya tek boyuttan yaklaşan ve kıstaslarını kayıt kalitesi ile sınırlamış bir çok elite fan grubu çoktan davayı satmakla suçlayıp onları opeth'e eş tutmayı becerdi. yinede inkar etmek olmaz, adamlar daha geniş kitlelere hitap edebilecek bir çizgide ilerliyorlar ve bunun göstergesi olarak nette gezilerek görülebiliecek bir sürü mp3-kvlt-kiddie'nin ağzına dolanmış durumdalar ve bu da insanların (bazılarının) gözünden düşmesine sebep oluyor grubun ama önemli olan nokta onların müziği bu kaygı ile mi yapıyor olduklarıdır. ki bu sorunun cevabı açık bir hayırdır. kendileri de bu konuda şöyle buyurmuşlardır;

  "of public support we don't know much, except that we were quite surprised by the sales. that people probably bought these albums for the wrong reasons is another debate."
 • nazarımda şu güne kadar kendini koruyabilmiş, klasından bir şey kaybetmemiş 2-3 black metal grubundan biridir. kıyas ya da benzetme yapmak tabi ki saçma olacak da, bu özelliğiyle bana darkthrone ' u hatırlatır.
 • son albümü paracletus ile biz sevenlerine göz kırpmıştır.
 • çıkacak ep'leri drought'tan "abrasive swirling murk" adlı parça görücüye çıkmıştır. black metalin yüzünü bir üçlemeye değiştiren, daha da değiştirmeye devam edicekleri anlaşılan "grup"