şükela:  tümü | bugün
 • fransız pure black metal grubu.son yıllarda dinlediğim en vurucu black metal gruplarından biri.

  albümleri sırasıyla
  1999-disciples of the ultimate void demo
  2000-infernal battles
  2001-split with moonblood
  2001-split with clandestine blaze
  2002-split with mütiilation
  2002-inquisitors of satan
  2004-si monvmentvm reqvires, circvmspice

  yakında malicious secretsla bir split çıkarması da muhtemel olan grup.ölümcül.
 • "there is no sweet kingdom of heaven, full of flowers and green landscapes, no god will welcome you with open arms, like a father who forgues all your sins."
 • yakın zamana kadar elemanları tanınamayıp sadece tahmin edilebilen ,son iki albümleriyle adlarını black metal piyasasında iyice duyurmayı basaran ,saglam bir fransız black metal grubu
 • son iki albümü ile (yada bir albüm bir ep herneyse) kendisini değişim rüzgarlarına bırakmış grup. bellirli bir konsepti izliyor gözüken üçlemesini ilk bir buçuk bölümünden çıkarılan sonuç ise müzik çalış stillerini*değiştirmekte sorun görmedikleri. tabi olaya tek boyuttan yaklaşan ve kıstaslarını kayıt kalitesi ile sınırlamış bir çok elite fan grubu çoktan davayı satmakla suçlayıp onları opeth'e eş tutmayı becerdi. yinede inkar etmek olmaz, adamlar daha geniş kitlelere hitap edebilecek bir çizgide ilerliyorlar ve bunun göstergesi olarak nette gezilerek görülebiliecek bir sürü mp3-kvlt-kiddie'nin ağzına dolanmış durumdalar ve bu da insanların (bazılarının) gözünden düşmesine sebep oluyor grubun ama önemli olan nokta onların müziği bu kaygı ile mi yapıyor olduklarıdır. ki bu sorunun cevabı açık bir hayırdır. kendileri de bu konuda şöyle buyurmuşlardır;

  "of public support we don't know much, except that we were quite surprised by the sales. that people probably bought these albums for the wrong reasons is another debate."
 • son albümlerde yer yer perdesiz elektro gitar kullandığını düşündüğüm avant *black metal grubu.
 • nazarımda şu güne kadar kendini koruyabilmiş, klasından bir şey kaybetmemiş 2-3 black metal grubundan biridir. kıyas ya da benzetme yapmak tabi ki saçma olacak da, bu özelliğiyle bana darkthrone ' u hatırlatır.
 • son albümü paracletus ile biz sevenlerine göz kırpmıştır.