şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mortal kombat vs dc universe karakterlerinden biri. oldukça acımasız bir karakter. nefis kombolarının yanı sıra güçlü darbelerle de çok cazip bir abi. bıçağı, kılıcı, silahı, flash bombası var. bu adam yalandan degil sahiden psikopat üstelik çizim olarak en çok dikkat çeken karakterlerden biri. arcade de yüksek levelli bir şekilde karşınıza geldiginde oldukça can sıkıyor. aygıt bir kombolar koyuyor kurtulamıyorsunuz üstüne üstlük "ulan bu ne be, neler yaptı ibne" diye de kendi kendinize konuşuyorsunuz. fatality'leri ne uzaktan ne yakından (garip bir demeç oldu, aslında rakibin bir kaç kare gerisinden diyeyim) şu şekilde oluyor. (ps3 için)
  ileri, ileri, aşşagı, ileri ve üçgen.
  ileri, aşşagı, geri, ileri ve çarpı.
  ayrıca;
  (bkz: mortal kombat vs dc universe/@paqho)

  edit: kendisi lex luthor'un kiralık katilidir.
 • gerçek adı slade wilson olan dc comics karakteri. geçmişi bir anlamda captain america'ya benzer, ordunun süper asker yaratma deneylerinin parçası olmuş ve bunun sonucunda bedensel ve zihinsel kapasitesi zirveyi bulmuştur. bunun yanında wolverine ölçeğinde olmasa da sıkı bir iyileşme yeteneğine sahiptir. ancak captain america gibi kahramanlık yolunu seçmemiş ve paralı asker olmuştur. o kadar tehlikelidir ki wally west, kyle rayner, zatanna, hawkman, green arrow, black canary, atom ve elongated man'den oluşan jla ekibini aynı anda tek başına indirmeyi başarmıştır. bir de oğlunun ölümünden dolayı teen titans'a takıklığı vardır.

  ayrıca kişilikleri çok farklı olsa da deadpool'a meslek, isim ve kostüm açısından ilham kaynağı olmuştur.
 • dc comics'in yeni evreninde kendisine bir dergi ile yer bulmuş, adeta büyük saksıya geçen çiçek gibi coşmuştur;

  http://secret-invasion.blogspot.com/…hstroke-1.html
 • arrow'un fragmanından anladığım kadarıyla cw'nin yeni dizisi arrow'da yer alacaktır.
 • arrow'da, yüzünün görüneceği sahnelerde spartacus'ten tanıdığımız manu bennett tarafından canlandırılacaktır. ancak muhtemelen ilk sezonda ölecek kendisi çünkü ilk bölümün başında şöyle bir kare var;

  --- spoiler ---

  http://i.imgur.com/gtu36.jpg

  --- spoiler ---
 • arrow s01e16'da tekrar karşımıza çıkan dc evreni karakteri. görünce sevindirik olduk birden. yaşadığını bilmek ve tek gözüne de meşhur eye-patch'ini takmasıyla iş başına geçmesi arrow'u daha fazla sevmemize neden olan karakterden olmasını sağlıyor.
 • the new 52'nun en bahtsız karakteri maalesef. serisi defalarca yeniden başlatıldı, yazar ve çizer değişikliğine uğradı fakat elde tutulur zevkli bir seri çıkamadı. dc sinematik evreninde güzel kullanılmasını umuyorum.
 • ekim 2014 tarihi itibari ile kendi adına yeni serisi başlamış, deadpool gibi efsane bir karaktere ilham vermiş ancak dc dünyasında değeri çok anlaşılmamış, kostümü şukela karakter.
 • suicide squad filmi için rolün joe manganiello gibi biçilmiş kaftan bir oyuncu varken jim parrack gibi yeni yetme kel alaka bi adama verileceğini okudum.lex luthor'un jesse eisenberg'e verilmesinden sonra iki oldu bu dc. ne kadar baba villain var hepsine birer babyface bulacak sanırım bu gidişle dc.

  edit: hugo strange'i de ıke barinholtz oynayacakmış oh oh ne güzel valla. harvey dent'i de michael cera'ya verin tam olsun, kreş gibi..