şükela:  tümü | bugün
  • dizinin* gizli başrolü, sevimli çilli yavrucak.
  • shameless'in en arıza karakteri. frank falan halt etmiş lan. korkuyorum ben bundan.
  • uzun bir aradan sonra shameless izlemiş biri olarak bana "oha ne olmuş buna!?" dedirtmiştir.

aman dikkat dedirten edit: gallagher ailesinde aklı başında bulduğum tek insanın ergenliğnin bu kadar sancılı geçiyor oluşuna üzüldüğüm için yazdım. afet olmuş falan gibi sapıkça şeyler mi kesinlikle düşünmedim. uyarı için mazaka'ya teşekkürler.
  • sol frame'de gördüğümde bana " oha lan shameless başladı da debbie ne haltlar yedi de burda gözükebildi " dedirmiş küçük shameless karakteri. gelecek falan da vaadetmez.
  • shameless'tan arta kalan vakitlerinde muratpaşa belediyespor'da hentbol oynamaktadır.

caps.

caps 2.
  • shameless dizisinde en irite eden karakterdir.
  • ilk üç sezonda en sevdiğim karakter iken ergenliğe girmesi ile çok itici bulmaya başladığım karakterdir. umarım yine eski hallerine döner.

edit: daha da beter oldu, hakkında dediğim her şeyi geri alıyorum. umarım hapse falan düşer.
  • dizide debbie ismi aslında bir kısaltmadır. asıl adı deborah'tır. resmi iş ve işlemlerin yapıldığı bir bölümde ismi memurlar tarafından bu şekilde ifade edilmişti.
  • bir insan ancak bu kadar itici olabilir. ergenlige girdigi zamandan itibarenki halinden bahsediyorum. bu kiz sozde ablasi fiona gibi olmak istiyor, ama fiona bir kere cok guzel. debbie, erkeklerin pesinden kosmaya ayirdigi vakti egzersiz yapmaya ayirsa, biraz kilo verse, dudagini oyle buzmese belki bir sansi olurdu. ikincisi fiona hic bir erkegin pesinden kosmuyor, kimseye yapismiyor, asik olsa bile yuz vermiyor, asiri gururlu bir karakter. yani fiona eger ergenlikte birileriyle bir seyler yasadiysa bu muhtemelen o erkeklerin ona yalvarmasi sonucu olmustur. bu debbie'de ise gurur sifir, zaten birisi donup bakmiyor bile. 13 yasinda bekaretini kaybedip buldugu ilk erkekten cocuk yapmak pesinde. cunku kimsenin onu istemeyeceginin farkinda. aslinda asik falan da olmuyor. sadece o kadar muhtac ve zavalli ki, buldugu erkegi nasil kapaklarim derdinde. bu karakterde, yuzsuz, uyuz hareketleri olan, aciz ve yapiskan bir insanin sevilmesi mumkun degil.

buna benzer davranan bir de mandy vardi. lip bunu sallamadigi halde ona yapisik yasiyordu. neyse ki sonradan akli basina geldi de biraz gurur sahibi oldu.