şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
864 entry daha
  • debe'nin dönmesi ile acaba dedim; yeni bir kurgu mu var. yeni bir sürecin ön adımı mı?
    pek öyle değil galiba. ne halt yediklerini anlamadım.

(bkz: #95361490)

ilk sıradaki şu entry ile kafaları iyi sanırım. entry'nin yazarına lafım yok. buna oy verenler kim adasd.
  • (bkz: #95421806)
    bu entry de debe'ye girdi ya artık sözlükte hiçbir şeye şaşırmayacağım.
    sanırım yazarların tepkisi şu şekilde:
    https://eksiup.com/p/ky111922uvxz
  • ilgiyle izledigim.

fakat bir algoritma ile ciktigini dusunmuyorum. cunku bir pattern goremedim. tek bir kisi de debe'leri belirlemiyor cunku tek bir zihinsel algiya gore cok farkli entryler var. ( bir intermittent fasting (evet debe buna takmis durumda. swh.) ve bir de super dindar/muhafazakar/edebi bi de super uzun hikayesi ve bilgisi olan entry gibi..)

sanirim olan su, birkac kisiye vermisler; onlar debe'de olmasi gerektigini dusundukleri entryleri bir sekilde seciyorlar. bu yonuyle biraz daha cesitli ve "sozlugun ruhuna uygun" entryler secilecek diye dusunulmus sanirim.

fakat tahminimce bu secme havuzuna aldiklari kisilerin sayisi oldukca dusuk. bu yonuyle, kullanici varyansina hitap etmekte zorlanan bir yapiya sahip. hatta yer yer paternalist bir hava da sezinlemiyor degilim.

bu debe'nin hem "sozluk ruhuna uygun" hem de bu tur ogelerden arinmis bir hale getirilmesi cok zor degil aslinda. umarim yakin zamanda cozerler.
  • (bkz: #95412972)

can dündar'ın yirmi yıl önce yazdığı, üstüne karısını çok daha genciyle aldattığı sonra boşanıp evlendiği, evlilik ahkamı kestiği yazının da girdiğini gördüğümüz debe.

şimdi bunu modlar soktuysa yazının kime ait olduğunu bilmiyor muydu? yok değil de gerçekten de şükela oylarla girdiyse ekşi sözlüğün akıllı ve entel takılan ama aslında nasıl da aptal ve cahillerden oluştuğunu gösteren bir olaydır.

tamam debenin bir algoritması yok. eskiden vardı. sadece şükela entryler girerdi. ama yönetimin yalnız bkzlardan oluşan ayarlı ve küfürlü entryleri artık göremeyeceğiniz yer demesi hasebiyle hiç okunmayan, oylanmayan değişik değişik entryleri görmemizin hikmeti nedir? çoğunuzun da dediği gibi adı dünün en beğenilenleri olmasın artık; yönetimin belirlediği okunası entryler falan olsun oldu olacak.

üstelik bu bahsettiğim entry başta kaynaksız ve özensiz bir şekilde yazılmış bir entry
    debeye girmeyi haketmeyen.
  • yazılan şeylerin doğruluğundan ve yanlışlığından bağımsız olarak yazıyorum:

her gün bir galatasaray entrysini debe'de görmekten artık gına geldi.

a, b, c beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray taraftar sayıları olsun.

a b ve c adlı 3 tane doğrunun bir üçgen oluşturabilmesi için bir kural vardır: iki kenarın toplamı diğer kenardan her zaman büyüktür.

a+b > c

a + c > b

b + c > a

iş böyleyken her ne hikmetse kendi halinde galatasaray'ı öven değil, bildiğin diğer 2 takımı gömen, yani diğer 2 takım taraftarının mümkün değil beğenmeyeceği entry'ler her gün debe'ye giriyor. ha algoritma evet. biz de yedik.
  • (bkz: #95421806) aga bu entry, neden bu listede? yuh amk. saçmalığında bir haddi hududu olur lan. yok bir de yenilenen algoritmasıyla bilmem ne. sikeyim öyle algoritmayı.
  • tamam, "kontrollü" debe olduğu bariz. ama adana'ya adım atmamış kişilerin uydurduğu bir karalamanın debe olmasına da karşıyız. adana milliyetçiliği yapmakta da beis görmüyorum. 2003'te ankara-demetevler'den oraya taşındığımızda kültürel çeşitliliği ve insanlarının "nezaketi" nedeniyle bir oh çekmiştim.

(bkz: #72198200)

not: debe olan entry'de adana'da bir markette ricada bulunursanız "ne yalvarıyon a... k..." biçiminde bir yanıt alındığına dair şehir efsanesi aktarılmaktadır.

(bkz: #95411383)
  • geri geldiğinden bu yana 2 haftamı oldu ne...beni müslüman yapmış listedir..çok feyizli entiriler görüyorum..sabah namazına başladım..