şükela:  tümü | bugün
  • yeni reis-i sözlüğümüz geldiğine göre fitili ateşlemek lazım. arkadaş, ben debesiz tat alamıyorum bu sözlükten. eminim benim gibi düşünen binlerce suser var. insanların istemediği şeyi niye diretirsiniz anlamıyorum.

yeni patrona burdan açık çağrı:

en azından bu işi sözlük yazarlarına sorup bir oylama yap. debesiz ekşisözlük pilavsız fasulye gibi. bir el atıver.
  • evet
  • hayır dediğim kampanyadır.
    zira hiçbir şey ifade etmiyordu.

eskiden de önemli olan debe değil ghe'ydi.

çünkü entry'nin gerçekten değerli olup olmadığını anlayacak kadar insanlardan oy ve tepki (istatistiki veri) toplayabilmek için entry'nin bir süre sergide kalması gerekiyor.

bu nedenle debe'de genellikle şakalı komiklikli ya da ayarlı entryler (ikinci entry) sıkça yer buluyor. biliyorum zira çokça girdim. oysaki ghe'ye hiç girmedim çünkü ghe'ye gerçekten içeriği göz dolduran gerçekten bir bilgi birikimi akıtılmış entryler giriyor genelde.
  • ucuz chp propagandası, sığ ak parti eleştirisi, @2'ler, beşiktaş...

gitsin de geri gelmesin.
  • kalite için esas geri gelmesi gereken, zamanının ötesinde entry'leridir.

görün bakalım ne aptal troller kalıyor, ne saçma sapan entryler.

geri geldiği gün, binlerce entry silinir kendiliğinden.
  • kesinlikle gelmesi gerekendir. ama ben kendi göbeğimi kendim kesiyorum.
    --- spoiler ---

http://debearsivi.github.io/

--- spoiler ---

buradan girip debelerinizi takip edebilirsiniz. 2015 e kadar gidiyor gayet yeterli.
  • yukarıda belirtildiği gibi bokum gibi bakınızlarda gerçekten azalma var buna katılıyorum ancak burada yararlı veya öğretici entrylere ulaşmak için gerçekten saatlerinizi burada geçirmeniz gerekiyor. en azından ertesi gün debeye bakarak gerçekten bokum bakınızlar haricinde güzel, yararlı entrylere ulaşabiliyordunuz. bence debe geri gelecekse kategorilere bölünmüş şekilde (öğretici/bilgilendirici, komik vs gibi 2-3 kategori) gelmeli ve ona göre oylanmalı bunun için 2 buton daha konulabilir. bu sayede en azından bir konuda uzman kişilerin yazdığı şeyleri bokum bakınızlardan ayrı bir şekilde okuma fırsatımız olur.
  • gelmez.

1.si filtrasyon görevi görüyor. biz buradan fazlıyoruz ve her gün bir liste oluşturuluyor buna eskiden debe listesi denirdi. şimdi sadece yetkili kişiler görüp okuyor ve siyasi içerikleri, küfürleri, aşağılamaları ve benzeri çok beğeni almış ama birilerinin canını acıtabilecek veya sözlüğü kapattıracak boyutta açıklamaları eliyorlar. ve geriye kalanları ekşi şeyler sitesinde yayınlıyorlar. yani ekşi şeyler sitesi aslında debemiz oldu gibi birşey.

2.si sözlük kalitesinde bi çeşit değişim yaptı. eskiden debeye girmek için kasan tipler sürekli ve boş entryler girerek trollük yapardı. şuan zannımca bunun önüne geçilmiş oldu zira debe olmayınca debe kasan tiplerde elendi diye düşünüyorum (şahsi fikrim).

aslında mantıklı bir adım ama biz gelenekselciler debeyi arıyoruz açıkcası. şu siyasi kriz ve diktatörya geçtikten sonra gelecektir, sabredin.
  • an itibariyle dirilttigim kampanyadir.

lan oglum debe'ye girecek kadar begeni alan entrylerimiz olunca, kendimizi harcanmis hissediyoruz. hani anadolu'dan kaset cikarmaya imç'ye gelmis ama hain menajer tarafindan kandirilip pavyonda vokalist olarak ise baslatilmis genc adam psikolojisine giriyorum sahsen.

hos seyler degil bunlar.