şükela:  tümü | bugün
 • belki de maari hekırdır.
 • ssg' nin şukusu 1000 kaplan gücündedir belki (?) yeterince mantıklı bir açıklama oldu sanırım.
 • ilk kez olan bir şey değildir.

  (bkz: #49890822)
 • gerçekten böyle bir durum var mı yok mu bilemem, olsa da umrumda değil de böyle bir iddiaya karşı akıl almaz argümanlarla gelinmiş.

  "debe, "dünün" en beğenilen entry'si demek. yani o başlıkta en beğenilen entry olmayabilir ama dün en çok beğenilen entry hangisi ise debe'ye o girer."

  demiş biri mesela.

  o başlıkta en beğenilen olamamış bir entry, nasıl olur da dünün tüm başlıklarının dahil olduğu bir değerlendirmede en beğenilenlerden olabilir? ya da şöyle sorayım soruyu; bir başlıkla en beğenilerden olan entryler zaten diğer kulvarda da o entryden daha önde olmaz mı, neden o entryler değil de bu entry?

  zorunlu not: aynı kestane aynı başlıktaki sözkonusu entrylerin yazılma zamanlarının farklı olmasından kaynaklanabileceği "argümanı"nı öne sürmüş bu kez de. bahsedilen durumu zaten çoğu kişi biliyor zaten. sorun şu ki; burada başlık sahibinin anlattığı olay üzerine tartışıyoruz. ve anlatılan olayda da tüm entrylerin aynı gün yazıldığı söyleniyor sanırım. böyle olunca da kestanenin "argüman"ının bir manası olmuyor haliyle.
 • bir baslik dusunun adi pencere olsun icinde 4 entry var.

  1. entry 15 mayista 500 suku almis olsun.

  2. entry 16 mayista 490 suku almis olsun.

  3. entry 17 mayista 666 suku almis olsun

  4. entry 18 mayista 450 suku almis olsun.

  lakin 18 mayis gunu debe listesinde 35. siradaki besiktas entrysi 470 suku alsin.
  36. sirada ise bizim 450 sukuluk pencere entrysi olsun. (dunun en begenilen entryleri sadece o gunu alir)

  pencere basliginda sukela modunu acarsak debeye giren entryi en sonda goruruz.

  ayriyetten debe listesi sabaha karsi 6-7 gibi aciklanir o saate kadar surekli sukela modunda bakildi mi bilmiyoruz. belki cuma aksami millet gece egleniyordu ve sabah 4 gibi donunce bi oy patlamasi oldu. bir suru degisken varken boyle, sadece lafla kanitlanmaz.

  edit: eksi oylayan arkadas bir mesaj at ve soyle nerde yanlis yapmisim...
 • daha önce birçok defa yazıldı bu konu. defalarca kimi entrylar için baslık dahi açıldı. maarrinin entrynı bilemem ama özellikle seçim maratonuna girildiğinden beri hergün bir heval mesajı var listede. debenin pkk kontenjanı var sözün özü.
 • debe'yi kafaya takmamakla çözülecek mesele. debe, sekmesine tıklamazsın, olur biter. egolara esir düşerek debe'yi siklememek en iyisi. hatta beğenilenler de buna dahil.

  z.ö.g.e.: bunu da takmay.... aaa şansa bak "zamanın ötesindeki entryleri" de kalkmış sözlükten.
 • önemli bir iddia. başlıkta şükela modunda arama yapıldığında ilgili yazarın o güne ait entry'si 3.sayfada çıkıyor ve bu entry debe'ye giren entry'den farklı. öte yandan ilk 2 sayfada aynı gün içinde yazılmış başka entry'ler de var. yani gözüken ya o başlıkta aynı gün yazılan başka entry'lerin debe'ye girmesi gerekirdi ya da ilgili yazarın farklı bir entry'si listeye girmeliydi. bakalım sözlük yönetiminden konuyla ilgili bir açıklama gelecek mi?
 • bir kaç kez şöyle bir durum oldu; yazdığım entry çok oylanmış olunca o başlığa şükela modunda bakıyorum, kendi entry'm en üstte. zaten sabah yattığım için baktığım saat gece 3-4 filan. fakat ertesi gün debe'ye 2.-3. sıradaki entry girmiş oluyor.

  tarih filan demeyin bunu düşünemeyecek kimse yok burada. başlık zaten o gün açılmışken de oluyor bu, değilse de tarihlere bakmayı biliyoruz.

  manyak gibi görünmemek için bahsetmemiştim daha önce ama alın öğrendiniz.