şükela:  tümü | bugün
  • 13 ocak 2017 debe'nin kaldırılmasına binaen isyansever yazarlar tarafından başlatılması beklenendir.

(bkz: 2. ekşi sözlük direnişi)

(bkz: #65557760)

edit: debe geri getirilmeli mi diye bir anket hazırlanmış. bakalım bu konuda çoğunluk ne düşünüyor. anket için buyrun;

http://www.strawpoll.me/12100340
  • edit: www.sozlock.com gibi birsey yapmis iyi niyetli bir arkadas. ne kadar eskinin tadini verir bilmem ama yine de guzel...
    yahu debe olmazsa ne okuyacağız sabah kalkınca!
    valla katılırım ben bi dal ama zaten mecbur geri getirecekler...

bu sözlüğe giriş yapan kayıtlı kullanıcılarin kat be kat fazlası siteye giriş yapıyor
    giriş yapma sebeplerinin %80 ı de debeden gündemi takip etmektir.
    sırf debe takip ederken üye de olayım be diyen kaç kişi tanıyorum her sahah sabah
    debe okuyan...

bilmem kaç güne kadar bunun farkına varırlar ama bunu düşünmeden böyle bir karar almak nasıl bir acemilik arkadaş? akp nin ülke yönettiği gibi sözlük yönetilir mi? ne demek ben yaptım oldu?
    aha yazıyorum buraya;
    o debe essek gibi geri gelir , demedi deme ibrahim
  • gerekçe açıklanmıştır fakat bana göre geçerli ve yeterli bir gerekçe değildir.

sadece debe listesine girme motivasyonuyla yazılmış entry’lerin sayısını arttırdığı gerekçesiyle kaldırıldığı açıklandı. bunu filtrelemek ekşi yönetiminin elinde değil midir? debe'ye girmek için karakter sınırı uygulamak vb. bir takım önlemlerle "daha zengin içerikli entrylerin" debe'ye girmesine imkan tanınamaz mıydı?

hep bkz entryleri debe oluyor (doğru), o zaman debe'yi kaldıralım. bababababa düz mantığın nirvanası amk!
  • sözlüğü kutuplara ayıracak hareket.

debe severler ile iktidar yanlıları ve ayrıca liboşlar olarak ayrılmaya başlamış bile.
  • sayesinde olup bittiginden haberim olmadigi bir çok olay hakkinda bilgilendim yillar yili.

sonuçta bir gunumuz normal geçmiyor ve debe gunun ozeti gibi bir islev goruyordu.

debe'yi kaldirdiniz burasi turkiye adi altinda bi fasilite ekliyiverseydiniz bari. bir seyin alternatifini yaratmadan kestirip atmak olmamali.
  • katıldığım, başarıyla sonuçlanmayacak kampanyadır. sözlükte "ben yaptım olduculuk" rüzgarları eserken imkansız.

"debede zaten b*k gibi entryler oluyordu" diyenler için: #65558092
  • geri meri gelmesin.
    debe olcam diye kasınan tipler yüzünden sözlük çığrından çıkmıştı.
    kim kaldırdıysa isabetli bi karar olmuştu.
    okuyun araştırın biraz nice bilgiler çöpe gidiyordu debe takıntılılar yüzünden.
    (bkz: kültürlenin lan)
    http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmcsz.gif
  • katılmadığım kampanya. durun vurmayin hemen bir dinleyin. hepimiz biliyoruz şunu , debe'ye girmek icin sekilden sekile giren abuk sabuk bkz ler veren saklabanliklar yapan sayisi artmisti son zamanlarda. koskoca sözlük laf sokma platformu olmustu, tek cümlelik kısır döngülere girmiştik.

cok iyi oldu. artik ikinci entryde liseli girdiler gormeyecegiz
  • saçma bir sebeple kaldırılmış uygulama. madem rahatsız olduğunuz bir durum var referanduma gidin işte. 3 tane de seçenek sun. bak mesela altta aklıma ilk gelen örneği veriyorum.

debe uygulamasından memnun musunuz?

a) gayet memnunum. olduğu gibi kalsın.

b) memnunum ama editlerle amacından saptırılıyor.

c) hiç memnun değilim. bunları hep dış mihraklar yazdırıyor...

yap bitti gitti işte. çoğunluk ne diyorsa da onu uygula. şu amına kodumunun baskıcı, faşizan yönetim sistemini burdan uzak tutun bari lan. lütfen bak, rica ediyorum.
  • bari bir sefer girseydim de öyle kapatsaydınız. yeni yazar olmuşum zaten bu zevki yaşamak istiyordum. daha debe editi adı altında duyar kascaktım ben. nolurdu bir kerecik yapsaydım. ayıp valla ayıp!