• abiye elbise cenneti. eğer kimki " bir arkadaşın düğünü var, elbise almak lazım" der, hiç düşünmem "debenhams a git mutlaka bulursun" derim.
    hem de uygun fiyatlı.
  • aynı ürünü birebir modelde iki farklı kalıp olarak satıyor..
    bi kalıbın ismi petite, diğerini hatırlamıyorum..

yani, beden aynı, model aynı, ancak misal minyon kadınlar için kalıp farkı var.. boy daha kısa, daha dar kesim olması gereken noktalar daha dar kesim, omuzlar daha dar falan..

çok çok makul bişi olduğundan benim gibi zürafa model hatunlar da, çok beğendikleri bi elbisenin eteği bellerinde bitiyo diye mağazadan üzülerek çıkmıyorlar..
    cümle yamuldu di mi.. hıhım. neyse düzeltemiycem zaten yağmur yağıyo.
  • yılladır cevahir avm'ye girdiğimde çok pahalıdır bu, bana gelmez diye kafamı çevirdiğim mağazaydı.

bugün ilk defa kapısından içeri girdim ve önceki alışverişlerime lanet ettim. çok güzel ve şık modeller diğer mağazalar ile aşağı yukarı aynı fiyatlarda satılıyor. üstelik öteki mağazalardaki iğrenç kalabalık yerine hoş bir sakinliği var.
  • içindeki bitanecik bebeksi miss selfridge/topshop reyonunu da götürüyor giderken. dün cevahir mağazasına uğrayıp birazcık bakınayım dedim, miss selfridge'in olduğu alanı tamamen kaldırmışlar. hani daha mağaza kapanmadan önce giden yine topshop olmuş.

bu konudaki son kale de yıkıldı, ne bileyim biraz üzgün, biraz kırgınım. galiba benim de tek yön biletimi alıp topshop olan ülkere taşınma zamanım geldi. geldi de geçiyor.
  • turkiye'de, nedense insanlarin gozunde "pahali" imaji olan cok katli magaza. sanirim dekorasyon stili nedeniyle pahali zannediliyor ancak oldukca kaliteli urunleri uygun fiyata bulmak mumkun. ozellikle rocha john rocha, st.george by duffer, jeff banks gibi markalar erkekler icin ilginc alternatifler sunuyor.

icinde starbuck's coffe bulunmasi da ayri bir avantaj. cevahir zaten kalabalik ve yorucu bir yer oldugu icin, sakin bir mola ihtiyaci olusursa acaip ise yariyor.
  • shaya grubundan bir mağazaya yanlışlıkla 3 sene evvel telefon numaramı vermem sebebiyle her haftasonu en az 3 tane indirim mesajına mağruz kaldığım mağazadan biridir. önce debenhams sonra grubun diğer mağazaları saat 10 gibi mseaj atmaya başlıyorlar.allahım bu cezadan nasıl kurtulacağım.
  • türkiyedeki benzerlerinden çok daha kaliteli olan mağazalar zinciri. özellikle ev eşyaları, yastıklar, yatak takımları çok başarılı.
  • evlenince kabinlerine yerleşmeyi planladıgım mağaza.içine çoluk çocuk,maaile sığarız diye düşünüyorum.
    ayrıca indirim dönemlerinde sürekli mesajlaşıyoruz kendisiyle*hayırlısı artık.
  • erkek ic camasiri ve corap cesidi bakimindan tatmin edici british magazasidir.
  • en sevdiğim marka. abiyesinden tut günlük stile, parfümerisinden tut iç giyimine kadar her ihtiyacı bünyesinde barındırmasıyla benim gibi üşengeçleri cezbediyor: bir kapıdan gir, ne ihtiyacın varsa al ve git. bir kapı dediğime aldanmayın. her bir mağazası, orta çaplı bir süper market büyüklüğünde. ne zaman bir düğün dernek olsa ve uygun, abartısız ama şık bir elbiseye ihtiyacım olsa adres belli. pahalı gibi gözükse bile, fiyatları benzerlerine nazaran çok daha uygun. türkiye'de durum ne bilmiyorum ama bütün avrupa'nın sevdiği ve benimsediği bir marka haline gelmiş debenhams. kısacası çok seviyorum ben burayı.
hesabın var mı? giriş yap