şükela:  tümü | bugün
748 entry daha
  • internet mağazasından birkaç ürün aldım. siparişi verdikten sonraki gün fark ettim ki sitede eski adresim kayıtlı. değişiklik yapmak için müşteri hizmetlerini aradım. tabi ki onlarca şikayette olduğu gibi kimse telefonu açmıyor. inat ettim günün farklı saatlerinde defarca arayıp dakikalarca telefonda bekledim. kimseye ulaşamadım. müşteri hizmetlerine adres değişikliği hakkında mail attım. talebiniz alınmıştır gibi bir geri dönüş dahi almadım. bugün artık haftanın son günü oldu bir mail alıyorum. " siparişiniz kargoya teslim edildi" nereye? tabi ki eski adresime. mutlu müşteri whatsapp numarasına yazıyorum gören duyan yok. bu ne lakayıtlık! bu ne amatörlük! instagram'da mütevazi bir butikten ürün alıyorsunuz anında dönüş alıyorsunuz istediğinizde ulaşıyorsunuz. koskoca firma daha müşteri hizmetleri yok. güya tüm temsilcileri başka müşterilere hizmet veriyormuş. yalanınıza sokayım sizin. kargo takip numarasını alıp yurtiçi kargoyu aradım belki işimi o kanal ile çözerim diye. adıma kargo bile yok.
    online mağazadan uzak durun arkadaşlar.
3 entry daha