• bana paraynan verdiler. muhalif olduğum için mi?
  • hamileler düşünülerek hazırlanmış formülü b grubu vitaminler ve demir bakımından epey zengin olduğu için sporcular tarafından da tercih edilen, ki bence akıllıca bir tercihtir, ilaç ya da gönlümdeki kategorisiyle gıda takviyesi.

aylık gıda takviyesi kalemleri arasında 70-100 lira değerinde vitamin ve mineral bulunan eşime dostuma sıklıkla tavsiye etmişimdir. fiyat avantajının ötesinde gidip online supplement mağazalarından aldıkları ürün ile eczane ürününün itibarını kapıştırmıyorum bile tabii.
  • devletimiz gebelere aylık bir kutu ücretsiz veriyor bu ilacı, d vitaminiyle birlikte. allah devletimizden razı olsun. her şey üç çocuk için.
  • elevit muadili, hamileler için vitamin ve mineral muhtevalı ilaç. elevitte domuz katkısı var iddiaları üzerine adamlar bizde yok diyor.
    http://www.kocakfarma.com/….aspx?view=article&id=58
    http://www.kocakfarma.com/….aspx?view=article&id=69
  • içeriği tam olarak şu şekildedir efenim;

12 vitamin

a vitamini (retinol) : 4000 ı.u. (1201.2 µg)

b1 vitamini (tiamin hidroklorür) : 1.6 mg

b2 vitamini (riboflavin) : 1.8 mg

b6 vitamini (piridoksin hidroklorür): 2.6 mg

b12 vitamini (siyanokobalamin) : 4 µg

c vitamini (askorbik asit) : 100 mg

d2 vitamini (ergokalsiferol) : 500 ı.u.

e vitamini (?-tokoferol asetat) : 15 mg

biotin (b8 vitamini) : 200µg

kalsiyum pantotenat (b5 vitamini) : 10 mg

folik asit : 0.8mg

nikotinamid : 19 mg

4 mineral

kalsiyum : 125 mg
    demir : 60 mg
    magnezyum : 100 mg
    fosfor : 125 mg

3 eser element

bakır :1 mg
    mangan :1 mg
    çinko : 7.5 mg

http://kocakfarma.com/…lumseo=kisabilgi&id=49&lang=
  • ihtiyaç duyulan bütün vitaminleri içeren multivitamin. aynı içeriğe sahip diğer markalardan açık ara ucuzdur, dolayısıyla tercih sebebidir. eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilir.

6 ekim 2023 itibariyle 72.62 tl fiyatı vardır. pharmaton, supradyn gibi markaların ürünleri 170 tl civarıdır. bu ve diğer ilaçların güncel fiyatlarını takip etmek isterseniz de şu siteyi önermiş olayım:
    ilacabak
  • geçmeyen diz ağrılarıma şifa olan gıda takviyesi bıraktım 6 ay sonra tekrardan kendisine başvurmama sebep oldu.
  • hayvan gibi vitamin.
    otuz tabletlik kutuları reçeteyle aldığınızda 19 lira, reçetesiz aldığınızda 18 liradır.

şaşırdığım nokta ise niye solgar pharmaton falan bu kadar pahalı.
    vitaminse mineralse hepsi bunda da var.
    kovid patladığında eczanelerde bundan alın demedi hep pahalı şeyler kitlediler.
  • pharmaton, supradyn falan kullandım onları da geçtim solgar vm2000 aldım 30 tableti 200 lira daha pahalısı yok şimdi ise eczaneden gidip decavit alacağım 20 lira falanmış galiba bakalım onlara göre nasıl bir etki gösterecek.

multivitamin olarak solgar bana en çok etki etmişti ama fiyatı fazla değmeyeceğini düşünüyorum artık multivitamin kullanmamın tek nedeni vitamin değerlerimin normal aralıkta olmasını sağlamak
  • ilacı normal fiyatı 8 tl civarı. sağlık ocağına gebelik bildirimi için gittiğinizde ücretsiz veriyorlar 1 kutu. hem vitamin hem de folik asit içerdiğinden bu ilacı kullanırken başka bir vitamin kullanılması pek önerilmiyor
hesabın var mı? giriş yap