şükela:  tümü | bugün
  • 2015 yapımı deccal'in devamı. ilk film deccal'in doğumuyla sona eriyordu, deccal'in kıyameti dünyaya nasıl getireceğini bu filmde görmeye başlayacağız sanırım. bu arada ilk filmdeki deccal'in annesi duygu intihar etmiş, onun yerine kız kardeşi öznur'u görecekmişiz, link.

16 haziran 2017'de gösterime girecek, merakla bekliyoruz.
  • internete düştükten sonra, zaman öldürmek amacıyla izlenilebilecek film.

bugün sinemada izledim ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.

--- spoiler ---

bazı sahneleri yapmacık bazıları ise çok sıkıcıydı. salondan çıkanların " başka film yok muydu da buna girdik amk" , "keşke başka filme girseydik" dediklerine şahit oldum yanlarından geçerken. şahsen ben de sık sık kendime benzeri şeyleri dedim.

öznur karekterini oynayan bayan tam oscarlık :)))) hastane odasında "bırakın beni bırakın" derken bu ne amk diye geçirdim içimden. oyunculuğu o kadar yavan ve sahteydi ki... filmin sonlarında emir yataktaki karısını balta ile öldürüyor. saymadım ama en az 15 darbe vuruyor. kadın ölmüyor abi :)))) sonrasında bacakları kesildiğini görüyorsunuz ama o görüntüye de yine bu ne amk diyorsunuz içinizden.

filmdeki nerdeyse herşey tahmin edilebilirdi ve o kadar çok klişe sahneler vardı ki...
    --- spoiler ---

uzun lafın kısası sinemada alternetif filmleri de bir düşünün.
  • dün arkadaşlarımla sinemada korku filmi ararken bulduğumuz tek alternatif olduğu için izlediğimiz ve altımıza sıçtığımız film olmuştur. evet altımıza sıçtık ama gülmekten. çünkü film için korku kelimesini ancak şu şekilde kullanabilirim: korku parodisi. korku filmlerinde alıştığımız amatör oyunculuk yerine burada flash tv gerçek kesit oyunculuğu vardı. zombi cinler ve kahkahanın kadını gibi absürd karakterler gülmemeyi olanaksız kılıyordu. spoiler vermeyi gerektirecek bir şey yok zira film klişeninde klişesiydi.
  • --- spoiler ---

şeytanlar threesome (ffm) yapıyor
    --- spoiler ---
  • kuzenimin ısrarı üzerine zorla girdiğim film. yerli yabancı birçok cin-şeytan temalı film izlemiş biri olarak sinemaya gidip vakit ve para öldürmeyin, çok merak ederseniz internete düşmesini beklemenizi tavsiye ederim.

--- spoiler---

oyunculuklara gelirsek, sadece korkunç yüzlü yaşlı hanımefendi'nin oyunculuğu güzel, o da deneyimli olduğu için. diğerleri çöp, hele ki esas hanımefendi çok yapmacıktı. ışık isimli yan komşuyu, ve jandarma komutanını görür görmez bunlarda bir haltlar olduğunu anladım. tek beğendiğim yanı konusuydu, diğer korku filmlerinin aksine, "cin" temasından sıyrılmış, güncel dünya problemlerine değinen bir konusu vardı. genel olarak inançsız biri olmama rağmen (cin-peri-deccal bilmem ne ruhani varlıklara asla inanmam) finalde yaşlı kadının yaptığı konuşmaya bayıldım. oyunculuklar vasat, ama konu çok sağlam. abd'liler yapmış olsaydı güzel bir iş çıkardı diye düşünüyorum.

--- spoiler ---

10/4
  • "cumartesi korku gecesi"nde izlenmiş, uhrevî (olduğunu iddia eden) dinlerin dev küresel komployla mücadele ettiği kötü film.

dalga geçme isteği bile uyandırmayan yapım.
  • birinci filmini izlemeden direkt ikinciden başladım. aslında türk korku film klişelerinden uzaklaşmış ve nihayetinde özgün bir konu ile senaryo hazırlamışlar. ben beğendim. evet, öznur karakterini canlandıran kızın oyunculuğunu ben de beğenmedim ama nurdan karakterini canlandıran tecrübeli oyuncu çok iyiydi. hatta değişik bir yüzü vardı o kadının. bu filmde nurdan karakterini canlandıran kadının emeği atlanmamalı . yine oyuncuların eli yüzü düzgündü. emir olsun jandarma komutanı olsun sonra ışık karakteri oldukça seksi ve ateşliydi. hatta hizmetçilerin bile eli yüzü düzgündü. hangi türk yapımı korku filminde eli yüzü düzgün insanlar başrolde oynamış ki bu filmde oyuncu seçimini beğendim. yani korku filmi yapacağız diye önem vermemezlik edip oyuncuları kötü seçmemişler.

filme gelirsek, verilen mesaj deccalin bir sembol olduğuydu. yani deccalin gelmesi için zaten ortam oluşturulmuş. deccal ise bir sembol ve atılacak son adımdı. aslına bakarsanız her dönem kendi deccalini yaratmıştır tarihte. bizim dönemin deccali de ne bir insan ne de ilahi bir yaratık. bizim deccalimiz olsa olsa kapitalist sistem ve sunduğu olanaklar...

film tabiki daha iyi olabilirdi ama aşk üçgeninde geçen ve yakın arkadaşın esas kıza kazık atmasıyla başlayan büyüden ibaret türk yapımı korku filmlerimin yanında gayet özgün bir yapım olduğu için bence haksızlık etmemek lazım.