şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: desibel)
 • 2008 tarihli ac/dc albümü black ice'dan 9 numaralı şarkı. güzel gitar riffleri ve sololar barındırır. sözleri;

  take up all your time,
  kick up your heels, lookin’ fine,
  and you come riding blind,
  you come rollin’ back a while,
  wind blowin’ on ya,
  we’re gonna move on and on,
  sweating heat, soak you all,
  being out will make you crawl all night,

  decibel, decibel,

  has you from deep inside,
  you were waving then you smiled,
  give me rock and roll,
  they’re in love,
  love, in the rain,
  they’re in there rocking standing proud,

  decibel,
  that’s the history of rock and roll,
  decibel,

  rain is coming on,
  we’re gonna ride along,
  a hundred miles in all,
  getting in night ‘til dawn,
  spread the joy going on,
  yeah, hard and long,
  staring down, with a shock hit the ground,

  decibel,
  decibel,
  decibel,
  you come rolling back a while,
  decibel,
  decibel

  şeklindedir.

  (bkz: ac/dc)
  (bkz: black ice)
 • saglam metal-zine
  http://decibelmagazine.com/
 • abd çıkışlı aylık yayımlanan 5 yıllık bir geçmişi olan ekstrem (extreme) metal dergisidir. ekstrem metal derken, sayfalarına konuk ettikleri haberler, incelemeler ağırlık sırasına göre sludge, stoner, doom, math, black, death, progressive, grindcore, hardcore punk, metalcore, crust...türlerinden. öyle ki, geçen ay çıkardıkları, onyılın (2000 ler) en iyi 100 ekstrem metal albümü özel sayısında mastodon, converge, pig destroyer gibi grupların hemen hemen tüm albümleri, isis, neurosis, dillinger escape plan, electric wizard, high on fire, jesu gibi grupların birden fazla albümü yer alıyor.

  bu açıklama da yetmedi diyenler için, geçmiş sayılarının kapaklarını gösteren şu linkten, dergi içeriği hakkında bir ön fikriniz oluşacaktır.

  http://decibelmagazine.com/…ontent.aspx?show=issues

  dergiyi türkiyeye de yolluyorlar. bir sayısı posta dahil 6 doların altında bir bedele mal oluyor.

  decibel, ekstrem müzik dinleyenleri bilgi-görgü anlamında besleyecek tek basılı kaynak olarak gözüküyor. kerrang ve metal hammer gibi genel geçer türlerden-gruplardan haber yapan ana akım dergiciliğin hegemonyası altında adeta bir vaha.
 • italyan bir grup, 70lerin sonunda sanırım 78de çıkarmışlar ilk albümlerini. yaptıkları müziğin punk olduğu söylenmekte ama emin değilim öyle punk mı olur kardeşim, italyanca punk böyle oluyormuş demek. en güzel şarkıları da contessadır bence. ayrıca enrico ruggeri adlı solistleri sarı saçlarıyla genç kızların aklını başından alır. sadece iki albüm çıkarıp dağılmışlar.
 • mac os üzerinde flac, ogg vorbis, musepack, wavpack, monkey's audio, speex, apple lossless, aac, mp3, wave ve aiff çalabilen yazılım. play alternatifi.

  http://sbooth.org/decibel/
 • play'den en önemli farkı 32 bit yerine 64 bit'lik floating point kesinliğine sahip olması imiş. bir de çalma sample rate'ini kaynağın (müzik dosyası yani) sample rate'ine getirip öyle çalıyormuş. bir de isterseniz kaynak dosyayı önce komple memory'e alıp disk'ten okuma sırasında oluşabilecek sorunların da önüne geçiyormuş. kısaca anasının amı. 33 dolares de fiyatı var, odiyofilli arkadaşlara duyrulur.

  bu arada şaka bir yana denediğim diğer flac player'lara göre daha transparan (ehehe) bir program olduğunu söyleyebilirim. tabii double blind deney isteklerim sevgili hello stranger tarafından "işin mi yok lan" gerekçesiyle reddedildiği için kesin bir yargıya varamadım.

  ha bi de meta data editörü yok, onun için tag filan kullanacağız artık. sesin kalitesini bozmasın diye koymamışlar herhalde.
 • azzaro nun yeni çıkardığı parfüm, gayet etkileyici bir kokuya sahip denenmesi şiddetle tavsiye edilir

  koku ailesi: oriental - baharatlı
  üst not: yeşil mandarin, aldehitler
  kalp not: meyankökü, mor, tütsü
  temel notalar: vetiver, sandal ağacı, tonka fasulyesi, vanilya
 • seattle'da her sene duzenlenen elektronik muzik festivali. eylul ayinin son 5 gununde duzenleniyor ve kombineleri gunler oncesinden bitiyor.

  (bkz: http://dbfestival.com/)
 • aynı zamanda hollanda'da her sene düzenlenen bir elektronik müzik festivali. hardstyle, hardcore ağırlıklı ama hard techno, drum n bass falan da var. bu sene 13 sahneye ulaşmış.

  http://www.b2s.nl/decibel

  bu da 2013 aftermovie;

  https://www.youtube.com/watch?v=qstoah4ereu