şükela:  tümü | bugün
  • adana turgut özal bulvarı'nda bir kebapçı. sahipi yeni lezzetler denemeye çok meraklı bir insan olduğundan ve de soslu makarnasını artık müşterileri arasında meşhur ettiğinden her yemekten önce makarna ikram eder. tavuk pirzolaları bir germeç piliç olmasın ama çok lezzetlidir ve farklı bir tat sunar. biraz tuzlu bir mekandır, orası ayrı.
  • masaya once korili, besamel soslu ve kremali oldugunu dusundugum makarna servis edildi, iyiydi. ayran icmistim, onu da irice bir bakir tasta getirdiler, fena degildi. salatalar da iyiydi. mantar cok guzel. tatli fena degildi yalniz fistikli kadayif diye ustune basa basa soyledim, cevizli geldi yine. ustune bolca kaymak koymuslar, o biraz bayatti (hafif eksime vardi) ama yedim mi? yedim. yemek mi? eh iste o da idare eder. zaten hep diyorum, ben guzel salata falan yemek icin gidiyorum kebapciya, yemek cok dert degil.
  • bu servis kalitesiyle nasıl bu kadar popüler olduğunu anlamadığım kebapci. herseyi iki üç kere hatırlatmak gerekiyor garsonlara. yemeğimiz o kadar gecikti ki garsonun biri yemeğimizi bitirdiğimizi sanıp "masayı toplayayım mı" diye sordu. saka gibi mekan anlayacağınız.
  • hayatımda yediğim en iyi mezelere sahip yer. hele o mantar ve makarna aradan 9 ay geçmesine rağmen hala rüyalarıma giriyor.
  • bildiğim kadarıyla ana yemekten önce getirdiği makarna körili ya beşamel soslu değil safranlıdır.özal'da açılan şubesine ilk açıldığı zamanlarda gitmiştim ve makarna sosunu söylemekten imtina ediyorlardı.ayrıca çoğu yerde olduğu gibi ilk açıldığındaki ilgi alaka sonra sonra rağbet görmeye başladığında yerini ilgisizliğe bıraktı.adanalılar bilir bir süre sonra sizin mekan seçiminizi küçük detaylar belirler.çünkü en kötü mekanda da, tablacıda da ortalama üzeri bir kebap yiyebilirsiniz.o yüzden küçük şeyler sizi sıkı bir müşterisi olduğunu yerden uzaklaştırabilir.kebap sektöründe adanada hataya yer yoktur*
  • vejeteryan bir müşterinin yiyecek bir şey bulamaması sonucunda, kebap öncesinde makarna servisi yapmaya başlamış kebaçı. olay şöyle gelişir:

vejeteryan bir beyefendi arkadaşlarıyla beraber kebapçıya gitmek durumunda kalır.

- ben buraya geldim ama vejetaryanım. çok saçma biliyorum ama et dışında ne yiyebilirim?
    - salata dışında birşey tavsiye edemiyoruz maalesef beyfendi
    - ama ben çok açım..
    - hmm.. valla bugün makarna yapıldı elemanlarımız için. ondan ikram edelim?
    - olur tabi

şef mutfağa gider durumu anlatır ve şunu ekler:

- oğlum adam sonuçta müşteri. öyle dümdüz servis yapmayın makarnayı. mantar, krema falan bişeler koyun

beyefendi makarnayı yedikten sonra

- yahu çok beğendim ben bunu. ellerinize sağlık valla her yerde anlatacağım.

ve böylece kebapçıda makarna servisi başlar.
  • adana'daki en yağlı kebabı yapan mekanlardan biri. burada ne zaman kebap yesem mideme bir şeyler oluyor. lezzetli mi? evet ama yağlı be abicim.
  • fiyat olarak turgut özal bulvarındaki en pahalı kebabı servis etmektedirler. fiyat performans açısından değer mi derseniz naçizane görüşüm değmez. tek olarak kebabı adanadaki çoğu kebapçıdan iyidir lakin bunu fiyata vurduğumuzda adanadaki çoğu kebapçıda ortalama veyahut ortalama üstü bi 1,5 kebap yerseniz.

kebapla beraber gelen meze niyetindeki mantarlar ise bence kebapla yarışır cinsten tabi ki közden yeni çıkmışsa şayet soğuk gelirse o enfes lezzetten mahrum kalıyorsunuz tadını alamıyorsunuz.
  • adana turgut özal bulvarında bulunan, 10/10 fiyat-performans oranına sahip kebapçı. kebap öncesi getirdikleri köri soslu makarna oldukça lezzetlidir. siz makarnanızı yerken masa çeşit çeşit mezelerle dolar.

masaya gelen mantara bayılacaksınız. üzerine sinen ızgara tadı müthiş bir tat yaratıyor. yalnız mantarı soğutmadan, sıcak olarak yemelisiniz. adana'ya gittiğimiz zamanlar uzak dahi olsa sadece mantar için gittiğimiz zamanlar oluyor.

tanım: adana'da bulunan yerel bir kebapçı.
  • eğer giderseniz ciğer yemeyin. diğer yemekleri lezzetlidir.
    mantarini yerken icindekilere biraz dikkat ederseniz aynisini evde de yapabilirsiniz.