şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir karsiyaka'nin korku ku$agi isimli buyuk mahallesi. nergis-ornekkoy arasindadir.
 • muhtarlığını bildim bileli belki de 12 eylül'den beri vedat uyanık yapmaktadır. bir mahalle için kalabalık bir nüfusu vardır. oldukça fazla göçmen yaşar bu muhitte. demirköprü ile komşudur. kavga da çıkar, eğlence de. mahallenin tam ortasında yer alan cadde yenimahalle adıyla müsemmadır.
 • foça, dikili, bergama yönlerine giden bilumum toplu taşıma aracının merkez duraklarından biri olan muhittir.
 • su geçirmez muhtarı vedat uyanık aday olmayacağını açıkladığı için tarihinde ilk defa seçim kampanyalarıyla tanışmış olan mahalle. eskiden vadat uyanık tek aday girer paşa paşa kazanırdı. mahallede ne de çok muhtarlık meraklısı varmış. en az on tane aday var. mahalleli şimdilik şaşkın. her yer pankart doldu. mahalleye renk geldi, demokrasi geldi şerefsizim.
  vaatlar havada uçuşmakta. en güzeli şu: "seçilirsem bürodaki internetli bilgisayardan ücretsiz, birikmiş sigorta günü, tc kimlik no, öss sonucu, açıköğretim sonucu gibi hizmetler vereceğim". daha neler neler. mahallemiz şenlendi. bu arada eski muhtar emekli bir öğretmeni işaret ederek liderlik sultasını devam ettirmekte.
 • 10 yil once tarla bostan bag bahce iken i$ik hiziyla metropolle$mekte karşıyaka'nin şemikler gibi kalabalik ve kaotik bir muhitine donu$mektedir. eskiden bo$ arsaya birakirken $imdilerde sokakta park edecek yer bulamiyoruz got kadar arabayi.
 • sokaklarına fiber internet kablolarının döşenmeye başlandığı mahalle. apartmandan 3 kişi komple superonline'a geçicez abi, yetti bu ttnet belası gayrı.
 • manisa'nın soma ilçesine bağlı olan cenkyeri beldesi'nde bulunan tarihi bir geçmişe sahip olan yerin adıdır

  kurtuluş savaşı yıllarında halkımız yunan askerleri ile çarpışırken sayıca az olan bir miktar askerimiz çarpışa çarpışa bu tepeye kadar gelmişlerdir, başlarında bulunan komutan şehit olursam beni buraya gömün diye vasiyet etmiştir ve çarpışırken orada şehit olmuştur naaşı oraya defnedilmiştir şu an üzerinde büyük bir türk bayrağı dalgalanmaktadır.

  her sene nisan ayının sonuna doğru bölge halkı orada hayır yapmaktadır.
 • örnekköy ve yeni girne'nin sınırını oluşturan altınyol'un diğer tarafı.

  uzun zamandır uğramadım. girne caddesini altınyol'a bağlayan köprülü kavşak tarafından başlar. ana cadde sayılabilecek bir caddesi üzerinde muhtarlık ve ilk taşındığımız 90'ların sonunda karşısında bir pideci bulunurdu. köşede çingene müzisyenlerin takıldığı kahvenin önünden eski chevrolet'ler ve çalgı heyetleri kiralanabilirdi. muhtarlığın yanında izbe ötesi bir lokanta gibi bir yer ve güzel bir kasap sucuğu yapan kasap aklımda. düz devam ettiğimizde inci şener ilköğretim okulu solumuzda. oralarda emlakçı ve ışıkçı var. ilerlediğimizde çerezci, tekel bayii. sağ tarafta eskilerin bakkalı şimdilerin iddaa bayii. köşede eskiden lara kebap, şimdilerde çok iyi ürünler yapan bir pastane. dört yol ağzına geldik. sağda emniyet müdürlüğü, karşıda köşede bir tekel bayii ve kırtasiye. pastane ve manav, yıllardır orada köşede duran kokoreççi. biraz daha ilerlediğimizde özçelik gibi mağazalar.

  cadde biraz daralıyor, sağda ve solda yan yana bir sürü esnaf. pideciler, karışıkçılar, karate salonu. ara sokakları makedonya göçmenlerinin yoğun olduğu bir muhit ve onlara özgü ara dış cephesi bir noktaya kadar fayansla kaplı apartmanlar. devam ediyoruz, ileride yol ikiye çatallanıyor ve oralarda nergis başlıyor.

  tam bir orta direk mahalledir dedebaşı. lüks de sayılmaz, köhne de. gece ya da gündüz epey hareketlidir. hayat standardı olarak komşusu olduğu bostanlı'dan aşağıda, şemikler ve örnekköy'den yukarıda demek yanlış olmaz herhalde.
 • yıllarımın geçtiği ve geçmekte olan örnekköy ile nergis arasında kalan muhittir.