şükela:  tümü | bugün
  • son zamanların en iyi toplumsal gözlemlerinden biri olabilir. (https://twitter.com/…onya/status/954803919942799360)
  • bunun üzerine dedikoduya ara verilerek krem hakkında yorum yapılır, nereden alındığı sorulur ve 2 dakika için dünya güzelleşir. ardından dedikoduya devam edilir.
  • mükemmel bir tespit. o krem herkese ikram edilir, ellerin kuruluğundan dem vurulup sohbete devam edilir.
  • + sevgilisi aldatmış, ondan ayrılmışlar.
    - hadi be?! kimle?! aboo gıybete gel.
    + tabii canım hem de ne aldatmak. okuldan bi kızla işte, arkadaşım diyormuş, sonrasını biliyosun.

(çantayı karıştır, kremi çıkar)

- mis gibi koktu!
    + hıyar kokulu.
    - nereden aldın?
    + watsons kartım vardı. 50 liralık alışveriş yapınca 5 liraya düştü, aldım hemen. al bak sür.

(eller ovalanır, parmaklar tek tek koklanır)

- ee kimle aldatmış, devam et.

çantamda her zaman ikramlık krem ve sakız bulunur. ayna isteyene ayna, kolonyalı mendil isteyene kolonyalı mendil veriyorum. dedikodu gruplarının muavini gibiyim, ikram servislerimiz başlamıştır.
  • o dedikodunun sadece kocalara anlatılacağının işaretidir.
    hatın kişisi evli değilse bırak erkek arkadaşı, annesine ve kızkardeşine bile anlatmaz.

bana daha yeni ve orijinal tespitlerle gelin gençler.
  • güzel bir sunum gerektiren eylemdir.*

var mı öyle kuru kuruya ikram etmek, şöyle bi' kurdele yap, güzel bi' tepsiye koy da ikram et, di mi ama?
  • yapılanın nahoşluğunu sanki niyet gerçekte başka bir şeymiş kisvesiyle örtbas etme olayıdır. canlı halini gözüme kestirirsem eğer nasılsa yatağa atmak bir lafıma bakıyor diyen kadınlarımızın, nette tanıştıklarıyla buluşmaya giderken birer arkadaş olarak buluşmaları gibi. böylece nette aranan kadın değillermiş de işte bir anda bir enerji sahne almış havasına bürünebiliyorlar. krem olayı da öyle; işte krem sürerken laf lafı açtı ayak üstü.
  • sonu (bkz: ayh ne konuştuk gız)ile biten lak laktır.
  • ilk defa duyduğum şey.

kadınlar arasında yapılıyor galiba.