şükela:  tümü | bugün
 • 1996 civarinda bir 1.6gig'lik western digital harddisk kar$iliginda yazdigim installation hazirlama programinin adi..
 • internet cafelerde, cafe kontrol programlarindan sonra en cok kullanilan programin adi. diyebilirim ki gittigim her yerde gordum kendisini. e tabi serde haftada bir format atmaktan kurtarmak var, kolay degil...
 • asus un birkaç modeli dışında nforce chipsetli board larda (tested on nforce/nforce2/nforce3) xp üzerinde tırtlayan nane. şanslıysanız uninstall edersiniz değilseniz beni kaldırmadan önce disable et diyecektir. işte o an bittiğiniz andır. çünkü reboot tan sonra ne tray e simge yerleşmiştir, ne şifre sormaktadır, ne de hotkey ile menu açılmaktadır. çaresi ntfs partisyonu mount edebilecek bir açılış disketiyle fastastik bir dünyaya açılmak (ki tavsiye etmiyorum gençliğinize yazık) veya iyisi mi formattır.
  bu arada bunları kendince test edip derliyorsun, buraya yazıyorsun, sonra çıkıyor biri türkçeye inglizce sözcük sokmuşun, çok fakir yazmışın, ben bunda forum tadı aldım, eşşeğin zikini aldım diyebiliyor... bu saatten sonra yapmayalım arkadaşlar! biz yanmışız zaten bir günde üç format atmışız, ömrümüzden gitmiş, bilişim alemi kötüyle gülmüş. hem bak bakalım hangi forumda var bu. gir ya gir. en güvendiğin officiallara, en arayan, süper indeksleyen motorlara gir. ha bulursan hayhay başımla beraber velakin sen gene donup dolaşıp buraya geleceksin.
  çünkü eksisozluk bi kere mazlumun sesi. hey yavrum.
 • asus anakart ve amd işlemcilerde hata vermesi durumunda nvidia ide driverin uninstall edilmesiyle yada yeni whql sürümünün kurulmasıyla pekte guzel çalışan program.
 • kişinin makineye kaydettiği tüm dosyaların, kurduğu tüm programların vs.. kısaca yaptığı tüm birikimin saniyelik elektrik kesintisi ile gidebilmesi yönünden insana ölümü hatırlatan yazılımdır.
 • judas priest'in 1974 cikisli rocka rolla albumunden. albumun bazi basimlarinda winter ve winter retreat $arkilari ile birlikte tek $arki olarakta cikmi$tir
 • program ekle/kaldir'da gorunmez, uninstall yapabilmeniz icin programin setup'i gereklidir ama tabi once "thawed" durumunda olmali program.
 • alakalı alakasız herkesin kullandığı, ve inatla antivirüs yazılımı falan sandığı program. ne zaman virüs muhabbeti geçse, "deep freeze yükle hacı" serzenişlerinden gına geldi. birincisi deep freeze antivirüs yazılımı değil. bilgisayarı yüklendiği andaki ayarlarında tutmaya yarayan bir aracı, ve çok lazım olmadıkça, ancak "public" makinelerde kullanılmaya uygun, çünkü esneklik yok. tek elektrik kesintisinde bütün emek heba olabilir.

  ancak bu ve benzeri özelliklerinden habersiz olan andavallar, internet kafeci abilerinden duydukları kadarıyla, onla ilgili antivirüs yazılımı muhabbeti yapmaktalar. be hey dingil, madem o kadar meraklısın bilgisayara bi bok yüklenemesin, bir zarar da gelmesin statiğine, limitli kullanıcı açıver. en azından biraz daha esnek ve zahmetsiz, tek tıkla kullanıcı değiştir ama lütfen ahkam kesme lütfen.
 • 6.30 sürümünde 2 tb dan az bir diskiniz olsa bile sürekli 2 tb dan fazla disk desteklemediğini söyleyip, kurulmayı reddeden yararlı yazılım.

  alternatifi için (bkz: drive vaccine)
 • cortladığı takdirde, ancak bir üst sürümü ile uninstall yapılabildiğini farkettiğim program.

  internet kafeye sahipseniz ve üşengeçliğinizden deep freeze kurulu bir makineyle diskten diske dönüyorsanız, döndüğünüzde diskin deep freeze aktif olduğu halde deaktif gözükür. kaldırılamaz, erd commander ile kaldırmaya kalkıştığınızda mavi ekran verir.