şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: on numara)
 • fm'de forvet oyuncunuza verebileceğiniz görev özelliklerden biri.
  deep-lying forward’ler orta sahaya kadar gelip geriden top alan oyunculardır. ya top dağıtırlar ya da diğer arkadaşlarının hücuma katılmasını bekleyip topu ayağında tutarlar. tek forvetli bir sisteminiz varsa ideal bir seçenektir. deep-lying forward oynayan oyuncular özellikle ayağında iyi top tutan teknik kapasitesi yüksek oyuncular olmalıdır. kimi zaman orta sahadan top alıp yardıra yardıra gol atan oyunculardır. güçlü ve belli bir finishing'e sahip olmaları gerekir. heading'i yüksek olmasına gerek yoktur. çünkü bu tip forvetler topu ayağına ister. oyunu açar, asist yapar. bazen de direk golü yazar. bir forvet oyuncusundan ziyade takımın asist yükünü çeken bir oyuncu olur çoğu zaman. eğer arkasında, sağında, solunda finishing'i yüksek oyuncular mevcutsa onları olumlu bir şekilde yönlendirecek kolaylıkla gol atmasını sağlayacaktır. deliler gibi gol atmasını beklemeyin fakat deliler gibi asist yapmasını bekleyebilirsiniz. ha onu da yapmıyorsa bu göreve uygun bir forvet değil demektir. arada 3-5 kişiyi ipe dizip muhteşem goller attığını görürseniz şaşırmayın.
 • podolski bu görevle muazzam oynuyor. başka forvet olmadığından mecburen attack oynatıyorum. maşallahı var ibretlik oynuyor.
 • statik bir rol almayan gezinen forvet oyuncularına verilen isim.
  bu tarz oyuncular 2. bölgeye kadar gelip top alır, pas alışverişi yaparlar.icabında 3-4 kişiyi çalımlayarak kaleye gidebilir veya uzaktan mükemmel şutlar çıkartabilirler.
  aynı zamanda ceza sahası içinde bulunduklarında çok etkili olabilirler.
  özetlemek gerekirse 10 numara ve 9 numara futbolcuların en iyi özelliklerinin kombinasyonu dersek yanılmış olmayız.

  (bkz: wayne rooney)

  guardiola dönemindeki lionel messi

  (bkz: francesco totti)
 • roberto mancini dönemindeki city'de sergio agüero'nun, mauricio pochettino'nub southampton'ında da adam lallana'nın hakkını verdiği pozisyon.