şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara'ya gelindiğinde kalınacak en iyi seçeneklerden bir tanesi. hem yeri merkezi. hem tertemiz. güler yüzlü çalışanlar. daha ne olsun.. az da olsa tek kişilik ve iki kişilik odaları da mevcut. bir de ben bu hosteli
  görmeden önce ankara'ya bu kadar çok yabancı geliyor deselerdi inanmazdım..
 • 6 kişilik oda için yanlış hatırlamıyorsam 30 tl denilen yer. tek kişi için de 50 tl idi. yanlız bahçesi falan müthiş. ankara'dan ayrı bir yerdeymiş hissi yaratıyor.
 • ankara kizilayda bu şehrin ilk hosteli olma özelliğini taşıyan mekandır. genelde doludur yer bulamazsiniz. gelip ev tutmak yerine aylarca kalan tipler de oluyor. çılgın kafa dengi bir hatun kişisi isletmektedir. eşi de passage ve route u işletmektedir. dünya tatlısı şeker mi şeker isirmalik bir de bebekleri vardir. elbette bu mekanlarda büyüdüğü için şimdiden ortamlara alışmış bir bebektir.
 • ankara'nın ortasında insanı erasmus öğrencisi gibi hissettiren ve daha çok yabancı uyruklu öğrencilerin konakladığı hostel.
 • nedense kalmak için daha girer girmez içimin ısındığı mekan. odalarının temiz ve çalışanlarının da samimi olmasının etkisi var tabii. kalanlar da genelde yabancı ve güzel insanlar. ben çoğu zaman yer bulabiliyorum ayrıca pek dolu olduğuna da rastlamadım.
 • ankara'da genelde öğrenciler ya da yolunu kaybeden, detaylı gezi incelemesi yapmadan gelen ya da her kuşu siktik bir leylek kaldı mantığıyla türkiye'yi adım adım gezmiş turistlerin temel müşteri kitlesini oluşturduğu hostel. rahat ve koleje yürüme mesafesinde, ayrıca fiyatı da uygun(du).
 • bunca yurtdışı tecrübemden sonra acaba yurdumda bu işler nasıl oluyor diye merak ettim ve burada kaldım.
  fiyatı uygun ve sanırım bu yüzden yurtdışındaki hostellerden alışık olduğumuz sırtçantalıların yerine durumu olmayan iranlı ve arapların, hostelden dışarı çıkmayan evsiz tipte birkaç batılı turistin kaldığı yer.
  övüldüğü kadar güzel ortamı olan bir yer de değil, hostel işine heves eden biri olarak o mekanı daha kullanışlı yapabilirdim.
  hele bodrum katta kalacaksınız havasızlıktan ve kokudan boğulabilirsiniz.
  mutfak da bu bodrum katta, türkiye gibi yeme içme uygun olan bir yerde garip garip şeyler pişirmeye çalışan bu değişik tipler yüzünden ortam yaşanmaz halde.
  türkiye deki hostellerde niye mutfak olur anlamış değilim.
  mutfak, tuvalet ve odalar iç içe, midem kalktı yine. 3 katlı binanın bodrumunda kesinlikle kalmayın.
  artıları; yeri merkezi, tuvalet-banyo temiz.
 • nisan-mayıs gibi 2 gece kaldığımız hoş dekore edilmiş tatlı hostel.

  gerçekten odadaki açık renkli eşyalar insana pozitif enerji veriyor. bizim kaldığımız oda giriş katındaydı. gece bir grup alkollü turist sesli bir şekilde girdi, uzun bir süre ses yapmaya devam ettiler. gürültüyü kolayca duyma sorunu hariç çok memnun kaldığım ve tavsiye ettiğim bir mekan diyebilirim özetle.
 • rezervasyon ile uğraşmamış kadar yeniyetme olan bendenizin, ankara'daki 8 günlük ikinci ziyareti sırasında ancak üçüncü günde yatak bulabildiği hostel. turizm krizi'ne rağmen rağbeti o derece yüksek olabiliyor yani. üç yataklı odadaki bu 6 günlük konaklamam sırasında toplam iki çinli, iki brezilyalı ve birkaç türk ile oda arkadaşı oldum.

  dolaplara konulan yiyecek ve içecekler ortak olsa bile, kimse kimsenin o ortak olarak bıraktığına kıyamıyor ayrıca. beraber tüketiriz diye aldığım o puding ile çorbayı da umarım birileri 1-2 hafta içinde tüketir. aldığım lavaşı bile oranın hizmetlisi bayatlamış sanıp az kalsın çöpe atıyordu. 200-300ml'lik içecekleri de gününde tüketin, o buzdolabında günlerce bırakmayın (burayı okuyorsa, günlerdir açık olan o hinsistan cevizi sütü'nün sahibine buradan özür dilerim).

  --- spoiler ---
  deeps olmasa, polis oğlu olarak polis evi'nde de kalabilirdim, ancak 7 yıllık giriş kartımın yenilenmesi sırasında annemin arkadaşının bana yaşattığı fiyat anlaşmazlığı yüzünden oranın rezervasyonu ile papaz oldum.
  --- spoiler ---

  oranın çalışanlarından birisine de ayrıca selamlar. vaktinde entrylerimden az biraz tanıyormuş beni.
 • bulunduğu yer itibari ile güvenlik konusunda sıkıntılı bir hostel. yaklaşık 2 ay geçirdim ve her iki günde bir kavga, her bir kaç günde bir ise silahlı saldırı sesi duyuyordum dışarıdan, hemen yan sokaktan mesela en uzak.

  bir gece uyuduğum odanın penceresinin altında bir çocuğu dövdüler, bir şey yapamadım sinirlendim bakkala gittim sordum nedir bu diye. onlar öyle abi sen bir şey yapamazsın dedi bakkaldaki teyze. bir şey yapamadım diye bana kızmayın sakın. her gün silahların konuştuğu bir sokak orası.

  fiyat konusunda gayet iyiler ama şu sıra biraz yüksek gelebilir. zira tl'nin hali ortada. bu adamlar da internet üzerinden rezervasyon aldıkları ve yabancılarla çalıştıkları için fiyatları yabancı kur üzerinden.

  temizlik konusunda gerçekten çok iyiler. yine de ziyaretçilerin temizlik alışkanlıkları kadar temiz olabilir bir hostel. bu yüzden giriş katta kalmanızı tavsiye ederim.

  personel biraz kibirli. belirli bir süre geçtikten sonra düzelebilirler belki ama ilk zamanlarda sinir bozucu olabiliyorlar.