şükela:  tümü | bugün
  • pek yakında sözlükte göreceğimiz kıyaslama. pes fifa, ios android, fenerbahçe galatasaray kadar ateşli olması beklenmiyor.
  • kullanıcı deneyimleri üzerinden diğer kullanıcıları bilgilendirme amaçlı yapılan karşılaştırma.

mesela gıcıklığına (hani çok eskiden popülerdi o yüzden)ikisinde de levent yüksel araması yaptım ve deezer 1 albümle fark attı.

aynı şeyi jan garbarek için de yaptım ve 1 albümle fark atan deezer oldu! inanılır gibi değil!

velhasıl kelam deezer'ın arşivi daha yüklü gibi görünüyor.

gerçi ikisi de belli sürelerde free kullanım hakkı veriyor. deneyip görünüz.
  • ikisinin de ac/dc arşivi yok. dolayısı ile biri diğerinin laciverdi. ayrıca (bkz: #37596063)
  • aylık 5tl > aylık 10tl

kazanan deezer
  • yerli müzik, özellikle 2005 öncesi, alanında spotify'in fersah fersah önde olduğu karşılaştırma. yabancı müzik için ise tam tersi bir deezer hakimiyeti söz konusu.
  • spotify'nin cevrimdisi calma ozelligi sarkilari bir nevi mp3 haline getirdigi icin suan bir adim onde gibi ayrica kesfet zimbirtisi daha aktif calismakta *. fakat uyelik ucreti ve yabanci arsiv konusunda deezer'in guzelligi tartisilmaz ama hicbiri de fizy'nin ilk heycanini vermez.
  • spotify (free) mobilde sadece shuffle müzik, hazır playlistler, 'radyo' dinlemeyi mümkün kılarken, deezer discovery (free) ile sadece desktopta deezerin seçtiklerini, hazır playlistleri, radyoları vs dinleyebiliyorsunuz. böyle yaparak ikisi de sizi premium üyeliğe "zorluyor". spotify mobilden sizin seçtikleriniz olmasa dahi bi şekil müzik dinlemeyi mümkün kılarak bi puan önde aslinda, hazır playlist seçenekleri de deezerden cok daha fazla ve zengin içerikli, ama araya reklam alarak müzik dinleme zevkinizi de bölüyor. diger tarafta deezer mobile uygulamayı yüklediğinizde size 2 hafta bedava premium üyelik veriyor, şu aralar aylık 5€ ile de gayet makul üyelik fiyatlari. desktop/discovery ise 12 ay yukarda belirtildiği sekilde hazır playlistler, radyolar, editörün seçtikleri vs sınırsız dinlemeniz mümkün, 1 sene sonra ise bunu günde 2 saat ile sınırlıyorlar. spotify ilk kez yükleyenlere (desktop/mobil) 30 gün bedava premium üyelik veriliyor, aylık üyelik ücreti ise 10€. (türkiye fiyatları farklı olabilir) burda yazılanların aksine deezer'in de cevrimdışı özelliği var. sevdiğiniz ve uygulama icinde indirdiğiniz bütün şarkıları offline dinleyebiliyorsunuz. aradığınız albümlerinin cok büyük bir bölümünü (türkce dahil) bulabilecek kadar da geniş bir arşivi, güzel, sınırlı ama yine de her zevke uygun playlist ve 'radyo'lari var. sonuçta ikisi de birbirine çok yakın, burda tamamen zevk doğrultusunda favori belirlenir gibi sanki. spotify başından beri peki sevemeyen ben, deezeri daha bi sevdim gibi.
  • spottify'ın her türlü galip geleceği karşılaştırma.
  • arşiv bakımından ikisi bir araya gelse bir grooveshark etmeyecektir.