şükela:  tümü | bugün
33 entry daha
 • bir işsiz güçsüz ve de boş boş oturup koala gibi takılma temalı cumartesi gecesinde fikrime düştü hiç kullanmadığım oturma odasına gidip, tv seyretmek (madem kirasını veriyorum, illa kullanmalıyım bütün evi. allahtan hamamı yok). açtık tv'yi güzel güzel ve gördük ki cnn türk te ayten alpman çıkmış konuşuyor.

  şimdi, programın içeriği basit: 1 konuk,1 adet saygısız sunucu, 1 adet top gun gözlüğü takıp kıvırtan dansöz ve 1 adet ıslık çalan adam.

  islık çalan adam arada avrupa birliği ve türkiye, "ıslık çalmanın insan fizyolojisi üzerine etkileri" gibi konularda ıslık çalarak fikir beyan ediyor. anneannemi yad ettim adamı görünce.zira yayıldığım yerlerden başka yerlere temizlik bahanesi ile beni sürgün etmek dışında kadının bir asli görevi daha vardı ki o da geceleri ıslık çalmamı yasaklamaktı. kadıncağız buna "şeytanlar gelir" bahanesi ile kılıf örüyordu ama bilememişim ki mübarek kadının asıl niyeti benim akıbetimin bu adama benzemesini önlemekmiş.

  dansöz ise ayrı bir alem, sürekli aynı şekilde kıvırtarak kah bir gecekonduda, kah bir iş adamının makam arabasında, kah programda masanın üzerinde arz-ı endam eyliyor. çocukluğumun yılbaşlarında özel tvlerde dansöz yasağını kırmanın verdiği sonradan görmüşlükle 3-5 allah ne verdiyse o kadar dansöz çıkardı. cnn türk'ün hesabı da o hesap herhalde.

  "çekim yapacaz abi, vtr lacak program için"
  "dansöz koyun bi köşeye"

  sunucumuz için yorum yapmak istemiyorum. ayten alpman'ın karşısında -çok marifetmiş gibi- danalar gibi bacak bacak üstüne atıp, ne oldum delisi bi insan kaynakları müdürü gibi ayten alpman'a sorular yönelten adamı allaha havale ediyorum. (bkz: ayten alpman/#6120639)

  ama asıl yorumum sizleredir güzel yazarlar, ekşi sözlük yazarları. anlamıyorum ben sizi iyi insanlar, kalbur üstü insanlar. sizler ki türkiye'nin insan ortalamasının hayli üstündesiniz, sizler ki gündemin ıncığını cıncığını takip edersiniz.ama nasıl olur da tv'lerde dönen birbirinden seviyesiz onlarca program üzerine binbir türlü yorum girip kritiklerde bulunursuz da bu ve bunun gibi programları (iyisiyle kötüsüyle) es geçersiniz. bu kadar mı populer olandan tiksindiğini belli etme tuzağına düştünüz, bu kadar mı? bilgiyse bilgi, eğitimse eğitim, olanaksa olanak ama nerde sonuç? ben dahil hepimizedir sitemim, yazıklar olsun. yıkılsın ekşi sözlük, yıkılsın
130 entry daha