şükela:  tümü | bugün
  • mensup olduğu takımın defansında facialar yaratan, güzelim oyun organizasyonlarını na böyle bozuk para gibi harcayan, karşı takıma gol atması için güllü dallı davetiye çıkaran futbolcuların lakabı.
  • "allahtan hatun düşürmek için, sokak sokak, şehir şehir gezip, telefon numarasını duvarlara taşlara yazan biri sözlük yazarı değil de her "bel" gördüğü başlıgın altına telefon numarasını entry olarak girmeye kalkmıyor... bu arada ağrısı olanlar 0543 784 5..."
    -- orhun yazıtları
  • genellikle hali saha maclarinda futbol yeteneksizliginden dolayi beraber oynamasi zevk vermeyen insandir. arkadaslari forvette kacirdigi posizyonlara isyan edip "yoruldunsa beke gec; dinlenirsin" deyip defansa sallarlar kendisini, ancak gelen pozisyonlarda zaten az olan futbol becerisi ise yaramayan arkadas nedeniyle kaleci "ulan deminden beri kesistigim kiza maymun oldum, alin bu herifi goturun forvete yoksa sikecem belasini" tehdidini savurunca kardesimizin defansin belfitigi kariyeri biter; takimda gol yollari enfeksiyonu bas gosterir..