şükela:  tümü | bugün
 • plaintiff'in claim ettigi human. (bkz: oehh)
 • (ing.) dava edilen, müdafi.
 • ji sungun yeni dizisi.
 • ji sung un mükemmel oyunculuk sergilediği yeni dizisi. yine yeniden kendisine hayran olmakla beraber, dizinin psikopat karakteri de ayrı bir görsel şölendi benim için. eom gi-joon u ilk defa izledim ve çok beğendim. rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. her zaman zeki ve kötü adamlar favorim olmuştur, ancak kore dizilerinde sevdiğim kötü karakter pek çıkmamıştı. sanırım ilk defa bir kore dizisinde ki psikopatı sevdim.

  --- spoiler ---

  hele sırf ji sung'cuğuma kendisini hatırlatmak ve delirtmek için hapse girdiği bölümler çok iyiydi. ikisinin karşılıklı oynadığı bölümler favorim oldu.
  --- spoiler ---

  romantizim yok dizide. daha çok polisiye,dram ağırlıklı. türü sevmeseniz bile sıkmayacak, kaçırılmaması gereken dizidir.
 • muazzam bir polisiye gerilim dizisi. lisansı alınıp türkiye'ye uyarlansa güzel olmaz lakin.
 • hukuk/polisiye dalında yayınlanmış güney kore dizisi. baş rolünde yeteneksizlikte lee min ho ile yarışan ji sung rol alıyor. abartılı mimikleri ve vücut tepkilerini oyunculuk sananlar pek sever kendisini. neyse ki dizinin kötüsü muhteşem bir oyunculuk sergileyerek diziyi kurtarmış. detaylı incelemem burada
 • izledikçe insana kendini gerizekalı hissettirmesini sağlayan kore dizisi.
 • ji sung, kwon yuri ve um ki joon'un başrolü paylaştıkları, polisiye, hukuk, dram türlerini barındıran 18 bölümlük dizi. her bölümde başka bir durumun içine sürüklenmenize neden oluyor. işler nasil oldu da bu hale geldi, daha ne olabilir diye düşünmeden edemiyorsunuz.

  olayın iki tarafı yani savcımız ve cha min ho da zeki insanlar. savaşlarını izlemek zevk verici.hiç kimsenin olduğu gibi kalacağının garantisi olmadığını hatırlatıyor insana.

  --- spoiler ---
  buna mı takıldın onca şeyin içinden diyebilirsiniz belki ama dizide hemen hemen her karakterin yaptiklarının kendince büyük sebepleri var ama bu kim seok'un cha min ho icin neden bu kadar ileri gittiğini anlamadım açıkcası. savcının mantıklı konuşması olmasa daha da gidecekti sanki.
  --- spoiler ---
  ha yeon'un annesi rahat uyusun diye ninni söylemesi... gözyaşları şelale.

  son olarak dizinin müziklerinin güzelliğinden söz edemeden geçemeyeğim. bi yerlerde bulsam da indirsem.
 • 2017 yapımı harika bir kore dizisi. baş rollerde ji sung ve uhm ki joon yer alıyor. ji sung'u önceden tanırdım, fakat ki joon yeni keşfim oldu. canlandırdığı cha min ho karakterine, saykoluğuna aşık olmamak elde değil. min ho'ya kızmak doğru değil, asıl suçlu o babası olacak yer cücesi ihtiyar!

  bu adama yuvarlak çerçeveli gözlük inanılmaz yakışıyor. önceden normal görünüyorken, gözlük ve takımla çok karizma olmuştur. zaten gerçekte de yuvarlak gözlük kullanıyor, adam tarzını bulmuş.

  dizide park jeong woo'nun kızının küçüklüğü kadar sevimli bir şey görmedim allahım bu nasıl sevimlilik? minik pembe oyuncaklara benziyor, ısırmaya kıyamazsın! keza büyümüş hali de çok tatlı

  son olarak jenerik çok tanıdık geliyor bana, bunu bir dizide kesinlikle duydum ama hangisi onu hatırlamıyorum https://youtu.be/vm4jtce1al0