şükela:  tümü | bugün
  • ingiltereyi ele geçirmeye çalıştığımız süper oyun... pc version'unu bitirmek acayip kolaydı... c64 version'unu bitirmek için günlerce uğraşmıştım...
  • c-64'de aylarca ugrastigim, olayi bir kere kaptiktan sonra da defalarca oynayip bitirdigim oyun. cinemaware klasiklerinden.
  • bi kiz soyunurdu bu oyunda inanamamistik... zevkten 3 saat kesintisiz ereksiyon yasadigimi bilirim o cocuk halimile. dataset versiyonu tum zamanlarin en cok yer kaplayan dataset oyunu unvanini elinde tutmaktadir (arkali onlu iki kaset, ara yuklemeli)
    mukemmel guzellikte bi strateji oyunudur, yapani da, yaptirani da elinden opmek lazim gelir.
  • tum zamanlarin en favori oyun $irketim cinemaware'in "ne oluyoruz lan?" dedirten belki de devrim niteligindeki oyunu. 1986 surumuyle amiga'nin ilk ciddi oyunlarindan biridir ve bugunkulere kiyasla bile iyi olarak nitelendirilebilecek grafiklerinden, yagmuruyla golgeleriyle me$aleleriyle tablo gibi backgroundlariyla tarihe gecmi$ strateji.. 1987'de cikmi$ commodore 64 versionu en zor olanidir. bir de hayatimda bi kez olsun kar$idan ko$an beygirle gelen adami du$uremedim o ayri.
  • bu oyun ivanhoe isimli filmden esinlenmiştir. hatta arkada renkli bayraklar dizi dizi kirmizi borazancinin siralandigi sahne cekim acisi vs. 1:1 aynidir. oyunun grafikeri james d sachs bir efsanedir.
  • potansiyel manowar sarkisi adi
  • günlerce, aylarca (hatta senelerce?) oynadık pirates gibi bir klasiktir bu da gözümde..
    her ne kadar jousting kabiliyeti süper yüksek birini de alsam bi türlü adamı düşürme kısmını beceremedim bu oyunun.
    en gaza geldiğim kısmı da kaleden kız kurtarmaktı (bana ne oluyosa...??)
  • jousting de kazanmanin yolu mizragi basta yukari dikip yavasca asagiya suzultturmekti.oyle kazik gibi tutup goturdunuz mu hedefe kaybederdinizbi de datasette oynuyor idiyseniz deneme sansiniz cok yoktu.kaybettin mi donerdin basa.
    (bkz: dataset sabri)
  • belki de bilgisayar tarihinde ilk erotik soyunma sahnesinin bulunduğu oyun silüeti görünen hanımefendi pek çok gencin gençlik hayallerinde önemli yer tutmuştur.
    (bkz: cinemaware)
  • $u sıralar digitally remastered edition olarak yeniden yapılmı$ ve pek bi ho$ olmu$ klasik efsane oyun. nasıl ko$tum da o yorgun uykusuz halimle oyunu aldım bilmiyorum. vaktiyle çok vakit harcanmı$ basit, yormayan ama dinlendiren güzel oyun. zaten ingiliz edebiyatı okuyan naciz bünyelerde müthi$ etkili olmu$ bir oyundur. yeni versiyonu oynanı$ olarak eskisinin aynısı olarak yapılmı$. ööyle üç boyutlu olaylar yok ama daha bi güzel olmu$. *

hesabın var mı? giriş yap