şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bence en güzel iki kız isminden biridir. diğeri ise aslı. bence adı defne olan birisinin çirkin olma ihtimali yok. en azından çok sempatik olur.
  • dört ay sonra, kasım ayında kucağıma alacağım kızımın adı olacak. inşallah sağlıklı, sorunsuz bir şekilde doğar da, onu kucağımıza almak nasip olur
  • kaç seçimdir burası über aydınlık oy dağılımıyla ülke gündemine geliyor. diğer şehirlerde ilçelerde yaptıkları gibi demografik yapısının ağzına sıçılıp mundar edilmesinden korkuyorum.
    yüzde 93,5 ne arkadaş... herkes mi çiçek herkes mi halay?
  • yunan mitolojisindeki hikayesini anlatacaktım ama yazılmış.

defne, 16 ocakta doğan yeğenimin adı. kızımız da pembe pembe doğdu. bir isim bir bebeğe bu kadar mı yakışır? yakıştı hakikaten. çok güzel bir bebek. çekik çekik gözleri var.

pembe doğması bana benzetildi. ailede bir pembe doğan bebekler bana benzetilir zaten bir de gürbüz büyüyenler. boyum türkiye ortalamasında ama zeyna muamelesi görürüm hep. ailenin kızları daha minyon olduğundan sanırım.

iyi ki doğdun defne, pembiş dudakların kadar tatlı bir hayatın olur umarım. ve umarım babanın seni ağaca dönüştürmek zorunda kalacağı şeyler yaşamazsın.
  • türkiye'nin 970 ilçesi arasından %91,9 oy oranıyla ekmeleddin ihsanoğlu'nu en çok destekleyen ilçe olmuştur.

http://i.imgur.com/1prw7qt.jpg
  • akp % 1
    chp % 85 gibi görünüyor. şaşırtmadı. sanırım türkiye rekoru bizim :)
  • doğmasına 1 ay kalmış kızımın adı. güzellikler çağrıştıran bir isim... umarım hayatı da güzellikler içinde geçer.
  • gündemdeki 13 ili büyükşehir yapma tasarısına göre yakın zamanda hatay' da merkeze bağlı sümerler, armutlu gibi büyük mahalleleri ve harbiye' nin tamamını içine alacak şekilde oluşturulması planlan yeni ilçe. şu an görünen sınırlarla tamamı alevi vatandaşlardan oluşmakta ve bu da maalesef sınırın etnik sınır olduğu iddialarını doğrulamaktadır.
  • hatay'ın yeni ve ağzına kadar solcu dolu ilçesi.

yeni büyükşehir yasası kapsamında bakalım hangi mahalleler, beldeler, köyler katılmış diye bir atayım dedim; sonucunda:

?armutlu mahallesi
    ?akdeniz mahallesi
    ?elektrik mahalesi
    ?sümerler mahallesi

yanısıra,

?harbiye beldesi
    ?çekmece beldesi
    ?dursunlu beldesi

gibi büyük beldeleri kapsadığını öğrendim. bu da bana yetmedi gittim 2011 seçim sonuçlarına baktım ve buraların siyasi tercihlerine baktım.

totalde 70.000 civarı bir seçmen sayısına sahip bu ilçede chp 60-65.000 civarı oy almış ki buda yüzde olacak %85-90 gibi rekor bir oy demek.

her ne kadar mezhepsel kaygılarla çizilmiş ve oluşturulmuş bir ilçe olsa da hatay'ın açık ara en iyi belediyelerinden biri olacağı umuyorum.

*sivaslıyım
    *hatay'a gitmiş dahi değilim.
    *içimdeki istatistik sevgisi sağolsun.