• kaç seçimdir burası über aydınlık oy dağılımıyla ülke gündemine geliyor. diğer şehirlerde ilçelerde yaptıkları gibi demografik yapısının ağzına sıçılıp mundar edilmesinden korkuyorum.
    yüzde 93,5 ne arkadaş... herkes mi çiçek herkes mi halay?
  • türkiye'nin medarı iftiharı..türkiye'den siktir olup burda yaşayabiliriz diye düşünüyorum.

1 kasım seçimlerinde tkp ikinci parti olmuş..selam olsun defne'nin güzel insanlarına.
  • "bir elimde defne , bir elimde sevdan " diye mırıldanırken dünyanın en güzel evladına koyduğum isim.
  • karadeniz bölgesinde kendiliğinden yetişen bitkidir fakat yöre halkının bitki konusunda pek bilgisi yoktur ve genellikle kesilir ya da sökülür. şahsen karadeniz bölgesinde gördüğüm en eski defne ağaçları giresun adasında bulunmaktadır, adanın büyük bölümünde defne ağaçlarını görmek mümkündür.
  • nilipek'in 2. albümü döngü'nün dördüncü şarkısıdır. sözleri için:

etrafımda insanlar
    hiç durmadan konuşuyorlar
    duymadım kim nerden gelmiş
    ya da berkay nereye gitmiş

işte böyle, böyle
    güneşli güzel bir günde
    üstümüze başımıza
    sindi defne kokusu

geçip gidiyor
    sanki her şey benden ayrı
    kurulan tüm cümleler
    yuvarlandı masadan düştü

işte böyle, böyle
    güneşli güzel bir günde
    üstümüze başımıza
    sindi defne kokusu
  • yunan mitolojisindeki hikayesini anlatacaktım ama yazılmış.

defne, 16 ocakta doğan yeğenimin adı. kızımız da pembe pembe doğdu. bir isim bir bebeğe bu kadar mı yakışır? yakıştı hakikaten. çok güzel bir bebek. çekik çekik gözleri var.

pembe doğması bana benzetildi. ailede bir pembe doğan bebekler bana benzetilir zaten bir de gürbüz büyüyenler. boyum türkiye ortalamasında ama zeyna muamelesi görürüm hep. ailenin kızları daha minyon olduğundan sanırım.

iyi ki doğdun defne, pembiş dudakların kadar tatlı bir hayatın olur umarım. ve umarım babanın seni ağaca dönüştürmek zorunda kalacağı şeyler yaşamazsın.
  • karasal iklimin hakim olduğu bölgelerde daha sık rastlanan bir çalı türüdür.
  • latince, laurus nobilis isimli bitkinin türkçe adı.
  • yıllar önce ikinci yeninin gelinine yazılmış bu cümleler, yıllar sonra ben sana ithaf ediyorum. uğruna yazılan kişi olmak isterdin, biliyorum.olamadın. ithafı oldun, o da olumlu mu?
    “içki olsaydı rakı olurdu mesela, ona hiç kuşku yok.
    ev olsaydı, sonradan görmelerin kondurdukları sütunlu mütunlu villalardan değil, bütün depremlere dayanacak, iki katlı, küçük, sağlam taş bir bina olurdu.
    çiçek olsaydı gül, karafil gibi herkesin bayıldığı bir çiçek değil, ancak çiçek zevki olanların arayıp bulacağı, bulunca da asla vazgeçemeyeceği bir çiçek; müge, incir çiçeği olurdu o.
    insan oldu o. defne oldu. iyi ki oldu.”
hesabın var mı? giriş yap