şükela:  tümü | bugün
  • 2012 yılında çıkan belediyeler yasası ile antakya'dan ayrılmış ve ayrı ilçe ilan edilmiştir.

sanki porto riko.

devlet politikası işi tabii, fellahlara yer vermek için yaptılar. seçimden sonra dikkatleri üzerine çekebilir.
  • ha bu arada kaymakamlık binası bildiğiniz eskiden önce düğün salonu daha sonra bowling salonu olmuş bi yerdi.
  • eskiden antakya belediyesi'ne dahil olan ve akp'ye oy çıkmayan neredeyse tüm mahalleler bu belediyenin içindedir.
  • sanıyorum sınırları içerisinde kaliningradvari bir yapı olan belediye, samandağ yolundaki sünni köylerinin antakya belediyesine bağlandığını duydum, adamlar oylar boşa gitmesin diye neler yapmışlar amk.
  • büyüdüğüm yer. defne defne diyorlardı, neymiş bu diye baktım; bisürü belediye birleşmiş defne olmuş adı.
    duydum ki bizim komünistlerin de adayı oyları toplayacak gibiymiş. olur da kazanırsa gidip bir daha soluyacağım huzurlu havasını.
  • gördüğüm en renkli seçim çalışmalarının yapıldığı ilçedir. tkp'si, ödp'si, chp'si, işçi parti'si vs. her yer renk renk bayraklarla donatılmış; seçim araçları dolaşıyor kavgasız dövüşsüz. tabii tüm antakya'da da benzer bir durum hakim. tüm türkiye'ye örnek olsun dediğimdir.*
  • sevra baklacı gibi bir adayı olan şanslı ilçedir.
  • ilçe milli eğitim müdürlügünü açık öğretim mezunu bir eğitimcinin yaptığı yeni ilçe. tabi olmazsa olmazlardan olan imam hatip mezunu olduğu cv'si mevcut. okuma oranı yüksek sayılabilecek 140-150 binlik bir ilçe olan defne'de demekki ilçe milli eğitim müdürlüğu yapabilecek bir alevi öğretmen yokmuş da aöf mezunu ve başka ilçeden olan birini müdürlüğe atamışlar bunu da gördük.
  • chp'nin marttaki yerel seçimde aldığı ve türkiye rekoru kırdığı %82 oy oranından sonra cumhurbaşkanlığı seçiminde de chp adayina %92'lik bir oy oranıyla katkı yapan yeni ilçe.

akp'nin 2014 martından itibaren antakya'dan ayırdığı mahalle ve belediyelerden oluşmuş bir ilçedir.chp bu ilçeye en büyük yatırımları yapmalı fakat 5 aylık bir süre geçmesine rağmen olumlu tek bir adım atmamış üstüne üstlük bölgede tamamiyle bir ilkel çağ yaşanmaya başlanmıştır. hatay'ın en büyük su kaynağı burada olmasına rağmen ilçe halkı artık çeşme suyu içememeye başlamış elektrik kesintisi maksimuma ulaşmıştır. bütün bunlar chp'nin koyun zihniyetlilere yaklaşımını yansıtmaktadır. unutmadan yazalım mart seçimlerine nazaran oy kullanmayan sayısında da büyük bir artış yaşanmıştır ilçede. chp ders almamaya halkta koyun olmaya devam ediyor. tabiki çözüm rte ve selo'da değildir. halk gene rte korkusundan ekmeleddin'i seçmiştir.