şükela:  tümü | bugün
  • canlı yayında bağlandıkları, üzerinde "bilal lütfiye'yi seviyo" yazan duvarın önündeki gence, "inkar etmeyin lütfen, duvarı görünce biz bile anlıyoruz burdan orda satanist ayin yapıldığını" diyebilen bir insan.

yetiş ya lütfiye, yetiş ya bilal.
  • sözlük yazarlarindan istegim, kendisi hakkindaki dedikodular ile ilgili daha fazla konusmamalaridir zira eksisozluk gercekten gundemi belirliyor sosyal medyada. bakın bunlar sadece dedikodu ve bu kadın da bu dedikodunun sadece bir tarafı. yapmayın etmeyin, çolugu çocugu var kadinin. çocugu su an yazdiklarimizi okuyor bile olabilir, yapmayin. bir insanin namusundan, haysiyetinden ve onurundan daha onemli bir sey yok. yapmayin.
  • niye bu amına koduğumun sözlüğünde bilgiler artık özel mesaj yoluyla iletiliyor? yeşilinizi, bilgi aktarım yolunuzu sikeyim. merak ediyorsan az oku öğren. yarak kürek şuraya yeşillendirin yeşillendirin yazıp editle 135486516521 kere aynı espriyi kasmanın alemi ne amk? hakkında yazılanları adam akıllı okuyup, ana mevzuyu kavrayamamak için gerizekalı olmak gerekir.
  • "iddia ediliyor" kelimesini kullananlara da dava açacağını belirterek tehdit eden kişi. pardon da, bu bir suç değildir. iddia edildiğini söyleyenler de yayıyormuş kendisine göre. hayır arkadaşım, bunu söyleyenler gündemdeki bu iddia hakkında fikir alışverişi yapıyor. bu herkesin haber alma hakkıdır. haber=doğru diye bir gerçek de yok. yalan haberse, yine aynı şekilde yalan olduğu da konuşulur. bu da aynı hak çerçevesine tabidir. insanları korkuya sürüklemeye ve anayasal bir dayanağı olmayan şeyle korkutmaya gerek yok. git, iddiayı ortaya atanı bul, ona yap yapacağını. binlerce insanın duyduğu bir haberi konuşmasını dava konusu yapamazsın. binlerce kişiye açılacak dava demek bu. ayrıca korkup entrylerini silenler de bir zahmet konuya dair bir daha yorum yapmasın. salak mısınız arkadaşım? siz hukuka, anayasaya karşı bir şey yapmadınız. suç işlemediniz. ona bakarsanız bugüne dek seks kasetleri patlayan siyasetçiler de madem sosyal medyada bunu konuşan herkese ve hatta bu haberi veren kanallara dava açsaydı?

bu kimsenin hakkı değildi. madem haklıysanız hanımefendi, bunu binlerce insanı "dava açarım bak" diye korkuya sürükleyerek değil, bu iftirayı ortaya atanı bulup dava ederek yaparsınız. kusura bakmayın, elbette kişisel haklarınız ve aile bütünlüğünüze saygı duyulmalı ancak bu iddiayı konuşuyor diye insanları yargılatma lüksüne sahip değilsiniz. ben de bu iddiaya dair entry yazanlardan biriyim ancak ben kimseye iftira atmadım. dolayısıyla bir suç işlemedim. binlerce sosyal medya kullanıcısı gibi. ben bir gündem maddesine dair yorum yaptım.

ilaveten, bu zaten bir iftiraysa bu iftirayı atan kişiye tepki vermeyi de bilir buraya yazan herkes. kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez. ama kimse kimseyi dedikoducu, iftiracı, imaj zedeleyici diye itham etme hakkına da sahip değildir. bu da unutulmasın. şu an ilgilendiğim nokta kendisinin özel hayatı değil. ne ben, ne de benim gibi diğer hiçkimse bu iddiayı/iftirayı öğrendi diye suçlu değildir, sayılamaz.

"evlerinde, iş yerlerinde bunu konuşanlar" diye başladı mesela bir cümleye. kusura bakmayın yine, ne olursa olsun buna da karışma hakkınız yok. o zaman hiçbir gündem konusu konuşulmasın? bu bir iftiraysa ve suçlu bir kişiyse elbet bulunur. bir kişinin ortaya attığı iddia/iftira için binlercesini ateşe verme mantığı hangi hukuka sığmaktadır?

ilaveten, aynı hassasiyeti dilerim defne hanım her gün haberlerde gördüğümüz kadınlar için de gösterir.

haklarını, hukuku bilen ve hepsinden önce sosyal medya tezi yazmakta olan, iletişim fakültesi lisans diplomasına sahip, zamanında iletişim hukuku da görmüş ve iletişim fakültesi bünyesinde akademik kariyere devam etmekte olan bir insan olarak yazdım bunları. ben haklarımı biliyorum. işin sadece iletişim hukuku, gündem ve haber kavramı kısımları değil, aynı zamanda iletişim etiği kısımlarını da biliyorum.

kusura bakmayın da defne hanım, sizin yaptığınız da iftira olacaktır. onlarca insanı bu şekilde itham etmek esas suçtur. bu gerçekten suçtur. "iddia ediliyor" ibaresini kullandı diye herkesin sizi kötü bir imajla lanse etmeye çalıştığı gibi çirkin bir itham ve iftira esas suçtur. suç. nokta.
  • kadir gecesinden ziyade recep ayında doğduğunu tahmin ettiğim kadın.
  • hakkındakı iddialar bugun sözlükte yer edinmiş.

medyada (kıçımın medyası) çalışan ev arkadaşım (ki kendisi doğrudan haberci değil öyle büyük gazeteler falan. pazarlama sektörü ile ilgili önemli, ama genel halk için götü boklu sayılacak bir dergide çalışıyor) bunları yaklaşık bir ay önce söylemişti. bunlar direk haberci olmasalar da gazetelerin genel yayın yönetmenleri ile çok sıkı fıkı. sürekli bunlara kendi dergileri için yazı yazdırıyorlar, birinin kitabı çıkarsa direk röportaj yapıyorlar falan. kulağımıza geliyor bu iddialar falan diye söyledi bana. ben de buradaki herkes gibi "hasiktir lan yavşak" demiştim.

ulan doğru çıkarsa çok pis koparım. arkadaşa da bir büyük rakı alırım. sanırım bu sefer ben de tuzlu fıstık olayına giricem. ne sansasyon yaptı şu son 4 ay anasını satıyim.
  • second lady olmuştur
  • tayyip'e cemaatin çekeceği fatality'yi dört gözle bekleyen bir insanım ama hakkındaki iddialar doğruysa bu abla için cidden üzülürüm.
  • telekulak skandalı listesinde ismini gördüğümden beri kafama takıldı. adının neden dinlenenler listesinde olduğunu bir türlü anlayamadığım kadın. haberci değil, gazeteci değil (haber sunuyodu, nası haberci değil diyeni çok fena bozarım) biri açıklasın lan şunu!!!
  • her şey bir yana, konuk olduğu programda söyledikleri:
    "9 aylıkken konuştum, 2,5 yaşında okudum yazdım, boğaziçi'ni birincilikle bitirdim". kaç yaşına gelmişsin 2,5 yaşındaki başarını anlatıyorsun laf arasında. neyin peşindesin defne?