şükela:  tümü | bugün
  • bu konuda yasal bir düzenleme olmadığı için en büyükleri de dahil olmak üzere kitap satış sitelerinin ve kitabevlerinin artık ipin ucunu kaçırıp göstere göstere, sayfaları eksik, kapağı yırtılmış, fasikülleri ezilmiş, güneşte beklemekten rengi solmuş, eğri basılmış ve dolayısı ile kitabevinin duruma göre düzeltmesi yada imha etmesi gereken ne kadar hatalı basılmış ve defolu kitap var ise "nasıl olsa bi enayi çıkar, iade etmez" diyerek internet üzerinden alıcılara gönderme durumudur.

    eskiden durum cidden bu kadar abartılı değildi fakat son zamanlarda artık illallah ettirdi. kargonun geldiği günün ertesi günü mutlaka değişim veya iade için kargo şubesine gitmek zorunda kalıyorum. o da yetmezmiş gibi minimum 2-3 hafta değişim yada ücretin iadesi için bekliyorum. işin kokuşmuş yanı bu geciktirmeyi alıcıyı yıldırmak ve daha sonra gönderecekleri defolu kitaplara iade yada değişim talep etmemeleri için bilerek yapıyorlar. temin süresi 2 gün olarak gözüken kitabın değişimi için müşteriyi 2 hafta bekletmekten malesef başka bir anlam çıkarılamaz.

    lütfen aynı durum sizin başınıza geldiğinde "yaaa bişi olmaz, o kadar önemli değil. okunuyor işte, kim şimdi değiştirmeyle falan uğraşacak" demeyin. iade yada değişim talep edip hakkınızı alın.

    siz "boşver yaaa" dedikçe bunlar iyice zıvanadan çıkıyorlar...