• star trek'in çekirdek kadrosu içinde hayata gözlerini yuman ilk elemandır. dizinin orijinal bölümlerinde, kaptan kirk'e hitaben sık sık söylediği "he is dead, jim!" cümlesi, mezar taşına yazılmıştır.
  • 1999'da 79 ya$inda mide kanseri nedeniyle hayata gozlerini yummu$ aktör. enterprise'in ilk kaybi.
  • star trek the next generation'dan bir lafı vardır ki, hatırlanasıdır.

"you treat her right, son, and she'll always bring you back home."
  • ölümünün 14. yılında, son çekilen star trek filminin de acısıyla iyiden iyiye gözlerimin aradığı yüksek şahsiyet! adamı gördükçe bir değişik oluyorum, ah ah.
  • uzay yolu dizisinde doktor mccoy u canlandıran aktör
  • star treck the new generation'un ilk bölümüdür. q 'nun ortaya çıktığı bölümdür. teknik detayları tam bilmemekle beraber yeni bir enterprise ile pickard yola çıkmıştır. gemiyi yok şöyle deneyelim yok böyle deneyelim der durur.
    90+ dk'lık süresiyle uzun bir dizi bölümüdürde.

en hoş bölümü data'nın
    deforest kelley (eski serideki mccoy'u oynayan kişidir)'nin amiral mccoy olarak konuştukları bölümdür.
    mr spock'ı da anarlar böylece.

admiral leonard h. "bones" mccoy: how old do you think i am, anyway?
    lt. commander data: 137 years, admiral, according to starfleet records.
    admiral leonard h. "bones" mccoy: explain how you remember that so exactly!
    lt. commander data: i remember every fact i am exposed to, sir.
    admiral leonard h. "bones" mccoy: [looking at both sides of data's head] i don't see no points on your ears, boy, but you sound like a vulcan.
    lt. commander data: no, sir. i am an android.
    admiral leonard h. "bones" mccoy: hmph. almost as bad.
  • star trek tos'un olmazsa olmazı.
  • 1920 georgia, abd doğumlu aktör.

kendisiyle yapılan bir söyleşide "hep bir doktor olmak istemiştim ama olamadım, sonunda galaksideki en bilinen doktor oldum!" demiştir.

ayrıca ölüm döşeğinde william shatner yanındayken "hadi yeni bir star trek filmi yapalım! o filmlerden yapmayı kesinlikle özledim" demiştir.
hesabın var mı? giriş yap