• değer vermenin ne demek olduğunu kendi çapımda biliyordum elbet. fakat değer görmek diye bir şeyi ilk kez öylesine hissettim ki…

sevmek güzeldi elbet. peki siz hiç iliklerinize kadar sevildiğinizi hissettiniz mi?

şüphesiz olan sevginin muhteşemliği, ihtişamı karşısında bazen ne yapacağımızı bilemeyiz. bazen hor görür, bazen sımsıkı kucak açarız ona.

verdiğiniz değerin misliyle karşılığını aldığınızda yaşadığınız hazzı hiçbir yerde bulamazsınız. önünüze dünyaları da serseler, gider o içten gülümsemeye takılır kalırsınız.

hayat inişli çıkışlıdır elbet, fakat bazen öyle anlar olur ki; yaşadığınız her zorluğa, sizi bu günlere getiren her sıkıntıya ve sizi olgunlaştıran her üzüntüye teşekkür edersiniz.

çünkü yolunuz böyle kesişecektir. çıktığım her yokuşa teşekkür ederim, çokça.
  • insanın moralini bir anda yükselten olay. bugün ufak bir kaza yaşadım ve bacağım incindi biraz. üstüne basarken zorlanıyorum. arkadaşlar, gel doktora gidelim falan dedi, büyütecek bir şey yok diye gitmedim.

dinlenmek için eve geldim. iki farklı arkadaş arayıp, ağrırsa doktora gitmek istersen gece beni arayabilirsin dedi. arayıp bunu söylemeleri bile ağrımı geçirdi neredeyse. keyfim yerine geldi.
  • çok uzun zamandır bunun ne demek olduğunu unutmuştum. bugün sabah iş arkadaşımla konuşurken birden “aa geçen gratise uğramıştım, tatlı bi oje gördüm” diyerek çantasından çıkardı. aldım elime, “aa ne güzelmiş. ben de uğrayıp alayım bi ara” dediğimde şaşkın şaşkın yüzüme baktı. “yok zaten sana aldım bunu” dedi. gözüm doldu aq. ufak tefek bir ojeden gözüm doldu sabah sabah. o kadar beklemiyorum ve o kadar alışmamışım ki. kabul edilmeyeceğime, insanların umrunda olmadığıma o kadar inanmışım ki. bana almış olabileceği bir an bile aklımdan geçmemişti. ruhsal sağlığımız leş gibi be.
  • o kadar çok değersizlik hissi ile yüzleşip bununla yaşamayı öğrenmiş insanlar için yepyeni bir histir. hem soyut hem de somuttur.
    değersizlik algısını iliklerine dek hissetmiş insanın kendini belki de olduğu gibi kendi gibi hissettirilme hissidir.
    değersizlik ne kadar kapkaraysa değer görmek de bi' o kadar aydınlıktır. hayatı berraklaştırır.
  • almadan verilemeyen şeylerden biri. takas.
  • güzel bir duygu vesselam... bazen küçük bir hareket ya da söz hayatımızda muazzam bir hal alıyor. geçen hafta ilk kez spontan bir panik atak geçirdim en azından semptomları aynı şu an takipteyim. bir arkadaşım ile paylaştım. bir de erkeklerin duygusal zekası düşük derler. günde üç kez sırf bu yüzden beni arıyor. soruyor, araştırmış, doktor bulmuş. etkilendim doğrusu insanın hayatında sırf sen olduğun için var olan, gözlerinin içine bakan insanların olması ne büyük lütuf.

ilave: panik atak değilmişim, tamamen yorgunluk.
  • bazen sadece isminin hatırlanması bile yeterli gelir çünkü o kadar uzun süre yok sayılmışsındır ki... eğer motivasyonum sevgi değil de üzüntü olsaydı şu an çok hırslı biri olabilirdim. ama maalesef beni sevgi, saygı ve iyilikten gayrısı uzun süre motive etmiyor. gerçi niçin maalesef diyorum. hamdolsun.
  • ülkemizde kamuda amirler nezdinde taklacılık yetkinliğiyle paralel giden bir hale gelmiştir.
    ne kadar taklacıysan o kadar değer görürsün ne yazık ki.
hesabın var mı? giriş yap